Strona głównaAktualnościInstytucjeSzkoła Podstawowa nr 43Wspominamy Święto Odzyskania Niepodległości

Wspominamy Święto Odzyskania Niepodległości

Wspominamy Święto Niepodległości / fot. SP nr 43

11 listopada obchodzimy wspaniałe święto – kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli POLSKA powróciła na mapy Europy i świata.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy szereg działań. Podczas uroczystości szkolnych przypomniana została historia narodu polskiego, lata niewoli w okresie zaborów, wypełnione walką o wyzwolenie, aż do dnia odzyskania wolności.

Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, które dodatkowo przypomniały, jak ważne dla Polaków są: wolność, ojczyzna, niepodległość…

Uczniowie klas I-III zadbali o piękne aranżacje pieśni patriotycznych, przygotowali i kotyliony oraz flagi. O oprawę uroczystości zadbała klasa III b, pod opieką pani Marty Stokłosy-Marszałek i pani Marty Jachymczak. Uczniowie klas starszych przedstawili wydarzenia z naszej historii w sposób bardzo przystępny i wzbogacili naszą wiedzę dotyczącą tamtych lat. W inscenizacji wystąpili uczniowie klasy IV c i IV b oraz VI b i V a, przygotowani przez panie: Patrycję Kulkę, Agnieszkę Smoleń-Zaborską, Agnieszkę Stefańską i Danutę Torbę.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w upamiętnienie tego szczególnego dnia.

Nowe godziny otwarci
"Dziesiątka" - cią
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ