Strona głównaAktualnościKoronawirus niebezpieczny dla seniorów

Koronawirus niebezpieczny dla seniorów

W grupie podwyższonego ryzyka zarażeniem koronawirusem, znajdują się seniorzy, którzy powinni teraz szczególnie na siebie uważać. Wielu seniorów mieszka samotnie, na co dzień robią zakupy, chodzą do lekarza na cykliczne kontrole i kupują leki w aptekach. Radzą sobie na tyle, na ile im zdrowie pozwala. Ale co teraz?

W mediach słyszą, aby unikać tłumów i nie robić zakupów w dużych sklepach (często to się wiąże z korzystaniem z komunikacji miejskiej). Słyszą apele, aby czasowo ograniczyć wizyty w przychodniach, a zamiast wybierać się do apteki, poprosić członka rodziny o pomoc.

Co możemy dla nich zrobić? Jeżeli w naszym najbliższym sąsiedztwie mieszkają seniorzy, zapytajmy czy możemy im pomóc robiąc zakupy lub kupując lekarstwa w aptece. Przy okazji zostawmy im swój numer telefonu w razie gdyby potrzebowali pomocy.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Biblioteka Kraków z
Zawieszenie zajęć

[email protected]

Pracuje w jednej z największych korporacji w Europie, w dziale Logistyki. Od 2014 roku mieszka w Opatkowicach, społecznik, wieloletni krwiodawca, odznaczony medalem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu", założyciel i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża Opatkowice - Kraków. W wolnym czasie udziela się charytatywnie organizując pomoc m.in. dla chorych dzieci, najuboższych rodzin dzieci niepełnosprawnych i Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ