Strona głównaAktualnościNowy skwer przy ul. Kąpielowej ma być dostępny już w sierpniu

Nowy skwer przy ul. Kąpielowej ma być dostępny już w sierpniu

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Trwają prace wykonawcze przy budowie nowego skweru znajdującego się przy ul. Kąpielowej. Ma on służyć mieszkańcom, kuracjuszom oraz turystom odwiedzającym nasze osiedle. Starania o powstanie skweru toczą się już od 2 lat, kiedy to Społeczny Komitet Obchodów Jubileuszu 600-lecia Lokacji Swoszowic, a następnie jego prawny kontynuator Stowarzyszenie Siarczane Korzenie Swoszowic, wystąpiło o zagospodarowanie terenu należącego do miasta. Ze względu na nieuregulowany stan prawny działki, termin realizacji przesunął się w czasie, jednak już niedługo będziemy mogli cieszyć się kwietną wizytówką Swoszowic.

W pierwotnej wersji na skwerze miał zostać posadzony przez Prezydenta Miasta Krakowa dąb upamiętniający 600-lecie lokacji Swoszowic. Obecnie w centralnej części planowany jest platan. Jak chcielibyście nazwać nowe drzewo? Dominik Galas ogłosił w grupie Swoszowice- nasze miejsce na Ziemi konkurs na jego nazwę. Obecnie najciekawszą propozycją jest „Feliks” na cześć prof. Feliksa Radwańskiego, architekta, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, senatora Rzeczypospolitej Krakowskiej oraz właściciela Swoszowic, za którego sprawą wybudowano dom zdrojowy i w 1811 roku otwarto Uzdrowisko Swoszowice. Przesyłajcie swoje propozycje do 31 lipca 2017 na adres: [email protected].

Zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia Siarczane Korzenie Swoszowic do podejmowania inicjatyw mających na celu zachowanie pamięci historycznej oraz dbanie o nasze miejsce na Ziemi – Swoszowice.

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

Skwer przy ul. Kąpielowej / fot. SPI

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
74. Tour de Pologne
14 zadań z budżetu

[email protected]

Redaktor Naczelny i Wydawca Swoszowickego Portalu Informacyjnego, Dziennikarz, Specjalista ds. komunikacji w Sweco Polska oraz mama małej, energicznej dziewczynki. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Przez blisko 10 lat współpracowała prasą lokalną m.in. z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości". Jednocześnie, jako freelancer, tworzyła treści na strony internetowe dla przedsiębiorców, obsługiwała ich strony internetowe oraz profile w sieciach społecznościowych. Obecnie od początku działalności prowadzi SPI oraz pracuje na etat w jednej z największych w Polsce i w Europie firm inżynieryjno-projektowych. Fascynują ją odmienne kultury, odkrywanie nowych smaków oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
1KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.