Strona głównaAktualnościOgłoszenia płatneSuperszybki internet w domu i w biurze? Wybierz światłowód od MegaNET!

Superszybki internet w domu i w biurze? Wybierz światłowód od MegaNET!

Jeszcze do niedawna internet LTE był dla użytkowników naturalnym wyborem. Dziś, chcąc zapewnić sobie połączenie najwyższej jakości powinniśmy zdecydować się na światłowód. Dlaczego? Co to właściwie jest światłowód? I przede wszystkim: jakie korzyści nam daje?

Technologia

Tradycyjna technologia opiera się na instalacjach kablowych lub z wykorzystaniem satelity. Możemy się cieszyć dobrą pracą Internetu czy telewizji dopóki łącze nie zacznie szwankować lub pogoda się nie zmieni. Niestety, także technologia LTE jest niedoskonała. W przypadku Internetu dochodzi tu również ograniczenie, które dotyczy parametrów łącza, ok. 8-10 Mb/s. Jak więc cieszyć się stabilnym, szybkim łączem bez względu na pogodę? Wystarczy postawić na światłowód!

Światłowód. Co to takiego?

Światłowód to przewód wykonany z włókna szklanego i tworzyw sztucznych. Technologia ta wykorzystuje światło w roli nośnika informacji. Łącze światłowodowe pozwala na przesyłanie danych z prędkością o jakiej do tej pory można było tylko marzyć. W przeciwieństwie do wspomnianego LTE światłowód jest praktycznie nieograniczony! 100, 300, 600, a nawet 1000 Mb/s? Żaden problem. Ponadto sygnał jest odporny na zakłócenia, czy kapryśną pogodę. Użycie światłowodu to również pewność szybkości łącza bez względu na ilość korzystających z niego osób oraz podpiętych urządzeń – laptop, komputer, tablet czy smartfon. Dlatego doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w firmie! Dzięki technologii światłowodowej możemy cieszyć się stabilnym dostępem do Internetu bez wyrzeczeń, o każdej porze!

Montaż światłowodu

Sekretem trwałości jest sama instalacja światłowodu. Aby cieszyć się długoletnim, bezawaryjnym dostępem do sieci należy zadbać o dokładne wykonanie izolacji światłowodu. Dzięki temu tworzymy warstwę ochronną przed kurzem, zanieczyszczeniami powietrza czy wilgocią, które mogą uszkodzić instalację. Montaż światłowodu polega na podłączeniu gniazda optycznego i doprowadzeniu do niego włókna OFS. Instalacja zajmuje bardzo mało miejsca, a po zakończeniu prac jest praktycznie niewidoczna.

Nie tylko Internet

Łącze światłowodowe doskonale nadaje się do zbudowania sprawnego łącza internetowego, umożliwiającego błyskawiczny transfer danych. Ale to nie wszystko! Dzięki swoim właściwościom sprawdzi się także do nadawania wysokiej jakości sygnału telewizyjnego i telefonicznego. Za pośrednictwem światłowodu zarówno do domu, jak i firmy dostarczymy wszystkie najważniejsze usługi multimedialne podczas jednej instalacji!

Korzyści z wyboru światłowodu

 

 

Podsumujmy – decydując się na internet światłowodowy zyskujemy:

  • błyskawiczny transfer danych – szybkie ładowanie stron, pobieranie plików, odtwarzanie filmów video wysokiej jakości;
  • bezpośrednie łącze między nadawcą a odbiorcą pozwala zminimalizować ryzyko awarii;
  • stabilny sygnał – światłowód to gwarancja doskonałej jakości sygnału, który odporny jest na działanie czynników atmosferycznych;
  • brak opóźnień – dzięki technologii FTTH łącze jest wolne od opóźnień czyli. tzw. lagów – jesteś on-line na bieżąco!
  • multi połączenia – posiadając światłowód możemy podłączyć do niego wiele urządzeń (tv, laptop, komputer…) bez spadku jakości
  • prostota – minimalizacja połączeń i urządzeń.

Jeżeli jesteś ze Swoszowic lub okolicy i jesteś zainteresowany podłączeniem internetu światłowodowego u siebie zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie 12 200 40 00, mailowo [email protected] lub przez naszą stronę internetową mamy przygotowaną specjalną ofertę dla Państwa.

Przedszkole nr 132 -
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.