Strona głównaAktualnościOgólneList od Czytelnika z osiedla Borkowska

List od Czytelnika z osiedla Borkowska

Przykład "kreatywnego" parkowania na os. Borkowska

Jestem mieszkańcem osiedla Borkowska – Krygowskiego. Przeraza mnie brak miejsc parkingowych. Samochody blokują wyjazdy uniemożliwiając normalne poruszanie się po osiedlu i wyjazdy na ul. Borkowską i ul. Krygowskiego.

Wykorzystuje się każdy skrawek zieleni. Miejsc parkingowych jest dla 2/3 mieszkańców. Poza tym nie jestem w stanie wyobrazić sobie przejazdu Służb dysponujących dużymi autami. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych do zagospodarowania na parkingi, lecz już się słyszy o budowie następnych bloków, które jeszcze bardziej zwiększą ilość samochodów.

Remontowany jest fort. Gdzie zaparkują odwiedzający? Czy nie należy stworzyć miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Krygowskiego po drugiej stronie osiedla?

Inny temat – to wyjazd z ul. Borkowskiej na ul. Zawiłą. Brak świateł utrudnia wyjazd. Tworzą się korki na ul. Borkowskiej. Wymuszane włączanie się do ruchu stwarza duże niebezpieczeństwo. Poza tym pawilon Lidla sprowadza dodatkowych kupujących i zagęszczenie ruchu. Tylko światła zapewniają bezpieczeństwo.

Z poważaniem
Krzysztof Maksymowicz

Od Redakcji SPI

Przykład "kreatywnego" parkowania

Przykład „kreatywnego” parkowania

Przykład "kreatywnego" parkowania na os. Borkowska

Przykład „kreatywnego” parkowania

Wąska uliczka osiedlowa na Os. Borkowska Kraków

Wąska uliczka osiedlowa, przez którą trudno przejechać

Problem ze znalezieniem miejsca parkingowego na os. Borkowska

Problem ze znalezieniem miejsca parkingowego

Zagęszczanie zabudowy przy jednoczesnym braku parkingów jest plagą Krakowa. Potrzebne jest tu perspektywiczne działanie władz miejskich oraz dzielnicowych. Rozwiązaniem, oprócz zwiększenia ilości miejsc postojowych, mogą być prawidłowo zaprojektowane ronda oraz sygnalizacja świetlna. 

List pana Krzysztofa Maksymowicza otrzymaliśmy na początku maja. Został on przekazany przez nas 11 maja br. (sic.!) do Rady Dzielnicy X, a także wysłany do ZIKIT z prośbą o komentarz w tej sprawie. Obecnie nadal czekamy na odpowiedzi…

Zdjęcia otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki z oś. Borkowska, zbulwersowanej brakiem miejsc parkingowych oraz „kreatywnością” niektórych kierowców.

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Funkcjonowanie KMK w
Zgłoś Barszcz Sosn

[email protected]

Redaktor Naczelny i Wydawca Swoszowickego Portalu Informacyjnego, Dziennikarz, Specjalista ds. komunikacji w Sweco Engineering oraz mama rocznej, energicznej dziewczynki. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Przez blisko 10 lat współpracowała prasą lokalną m.in. z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości". Jednocześnie, jako freelancer, tworzyła treści na strony internetowe dla przedsiębiorców, obsługiwała ich strony internetowe oraz profile w sieciach społecznościowych. Obecnie od 3 lat prowadzi SPI oraz pracuje na etat w jednej z największych w Polsce i w Europie firm inżynieryjno-projektowych. Fascynują ją odmienne kultury, odkrywanie nowych smaków oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ