Strona głównaAktualnościOgólnePrzebudowa ul. Chałubińskiego – ważne informacje od Michała Starobrata

Przebudowa ul. Chałubińskiego – ważne informacje od Michała Starobrata

Materializuje się jeden z moich celów jaki postawiłem sobie zostając Radnym Miasta Krakowa – przebudowa ulicy Chałubińskiego wraz z budową chodnika.

W poniedziałek odbyło się konsultacyjne spotkanie z projektantem pierwszego fragmentu ulicy od Szybisko do Rymanowskiej. Bardzo merytoryczne uwagi złożyli radni dzielnicowi. Na moją prośbę w przyszłym tygodniu odbędzie się wizja w terenie projektanta z radnymi, celem wyeliminowania ewentualnych przeszkód, które mogą powstać w kolejnych etapach postępowania.

Zależy mi na tym, aby każdy mieszkaniec mógł złożyć swoje uwagi, tak aby uniknąć sytuacji, która miała miejsce podczas realizacji przebudowy ul. Myślenickiej.

Projekty, które zamieszczam nie są ostateczne i należy je traktować jako punkt odniesienia.

Pozostałe dwa fragmenty ulicy Chałubińskiego projektowane są osobno. I tak:

  • fragment od Rymanowskiej do Niewodniczańskiego jest na etapie wniosku o ZRID;
  • fragment od Niewodniczańskiego do granic miasta – zapewniłem środki w Budżecie Miasta Krakowa na 2022rok, aby powstała koncepcja budowlana.

Cały czas zastanawiam się w temacie ścieżki rowerowej, czy zamiast 2,5m chodnika, nie lepszy byłby 3-3,5m ciąg pieszo-rowerowy? Wdzięczny będę za Państwa uwagi, pozostawiając temat otwarty.

Kontakt

Jeżeli macie Państwo swoje uwagi odnośnie planowanej przebudowy ulicy Chałubińskiego na fragmencie do ulicy Rymanowskiej prośba o kontakt do Dominika Galasa lub Doroty Kozak lub bezpośrednio do mnie.

Źródło: Grupa na Facbooku – Swoszowice- nasze miejsce na Ziemi

Przyp. Redakcji

Kontaktować można się również poprzez maila Rady Dzielnicy X: [email protected].  wysyłając maila również do wiadomości Radnej Doroty Kozak: [email protected] 

Swoje uwagi można przedstawiać do 22 stycznia.

 

 

Przebudowa Chałubińskiego - Kraków

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Kraków – instrukc
Koronawirus – najw
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.