Strona głównaAktualnościPodróże międzynarodowe, a wysokie ryzyko zakażenia się koronawirusem

Podróże międzynarodowe, a wysokie ryzyko zakażenia się koronawirusem

Komunikat dla podróżujących

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje zaniechanie podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem. Lista krajów stale się powiększa. Osoba, która zdecyduje się na urlop za granicą, po przyjeździe musi skontaktować się telefonicznie z Powiatową Państwową Inspekcją Sanitarną. Należy zastosować się do wytycznych i obowiązkowo poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Niestosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 5.000 zł.

Zaleca się, abyśmy ograniczyli spotkania z osobami przyjeżdżającymi z zagranicy, a także pobyty w skupiskach ludzkich.

fot. Pixabay.com

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zawieszenie zajęć
Zawieszeniem zajęć

[email protected]

Pracuje w jednej z największych korporacji w Europie, w dziale Logistyki. Od 2014 roku mieszka w Opatkowicach, społecznik, wieloletni krwiodawca, odznaczony medalem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu", założyciel i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża Opatkowice - Kraków. W wolnym czasie udziela się charytatywnie organizując pomoc m.in. dla chorych dzieci, najuboższych rodzin dzieci niepełnosprawnych i Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ