Strona głównaAktualnościPodsumowanie 5 Akcji Krwiodawstwa w Opatkowicach marzec 2022

Podsumowanie 5 Akcji Krwiodawstwa w Opatkowicach marzec 2022

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew w Opatkowicach 27 marca 2022! Zarejestrowanych zostało 42 dawców, 32 oddało krew, z czego 5 osób zrobiło to po raz pierwszy. W sumie w akcji krwiodawstwa oddano 14 400 ml krwi, co jest wielkim sukcesem. Kolejne akcje krwiodawstwa w Opatkowicach odbędą się 29 maja i 31 lipca 2022 roku. 

Dziękujemy księdzu proboszczowi Adamowi Garlaczowi parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Opatkowicach za zgodę na zorganizowanie akcji.

Wydarzenie było objęte patronatem honorowym przez Iwonę Gibas Członka Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Łukasza Kmitę Wojewodę Małopolski. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli TVP 3 Kraków i Swoszowicki Portal Informacyjny.

Wiele firm chciało podziękować dawcom krwi za dar krwi, przekazując gadżety i vouchery: Nowa Krakowska Spiżarnia, Promar, Pepitka premium only second hand on-line, Szpital na Klinach, Kobido droga do piękna.

Podsumowując. Krew jest pilnie potrzebna i to każdej grupy, dlatego akcje takie chcemy organizować cyklicznie. Zachęcamy jak najwięcej osób do oddawania krwi nie tylko na naszych akcjach, ale również w punktach: Oddziały Terenowe RCKiK w Krakowie.

Organizatorem akcji jest KLUB HDK PCK Opatkowice – Kraków

fot. Paweł Dudzik

Powstaje projekt roz
Otwarte spotkanie z

[email protected]

Pracuje w jednej z największych korporacji w Europie, w dziale Logistyki. Od 2014 roku mieszka w Opatkowicach, społecznik, wieloletni krwiodawca, odznaczony medalem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu", założyciel i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża Opatkowice - Kraków. W wolnym czasie udziela się charytatywnie organizując pomoc m.in. dla chorych dzieci, najuboższych rodzin dzieci niepełnosprawnych i Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ