Strona głównaAktualnościRaport z prac na Myślenickiej – 25 października 2019

Raport z prac na Myślenickiej – 25 października 2019

Fatum nad Myślenicką? / fot. EĆ

W czwartek i piątek (24 i 25 października) na II i III odcinku ul. Myślenickiej ułożona zostanie ostatnia, wierzchnia warstwa asfaltu. Dzięki temu już od soboty 26 października możliwa będzie zmiana organizacji ruchu w rejonie III etapu. Od północy z 25 na 26 października pogotowie MPK rozwiesi na przystankach nowe rozkłady jazdy, a od soboty rana na odcinku od ul. Szybisko do ul. Sawiczewskich wznowiony zostanie ruch autobusowy.

A co z kierowcami? Obecnie z ulicy Szybisko można skręcać tylko w lewo, ale już od soboty znikną zakazy skrętu w prawo i możliwe będzie również poruszanie się w obu kierunkach po III najkrótszym etapie  przebudowy ul. Myślenickiej  i tym samym możliwy będzie dojazd do ul. Sawiczewskich.

Kolejne zmiany zostały zaplanowane na poniedziałek 2 grudnia br. Nastąpi wówczas zamknięcie IV etapu przebudowy ul. Myślenickiej oraz otwarcie ul. Krzyżańskiego. Co ważne po zakończeniu prac bitumicznych, na wniosek mieszkańców zbudowana zostanie zatoka autobusowa przy ul. Matematyków Krakowskich. Nowe rozwiązanie wpłynie na poprawę przepustowości. Samochody jadące za autobusem będą mogły swobodnie wyminąć zatrzymujący się na przystankach pojazd.  W ul. Sawiczewskich zatoka autobusowa będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach. Uruchomione zostaną perony poniżej ul. Szybisko w kierunku ronda Pamuły i powyżej Sawiczewskich w kierunku Niewodniczańskiego.

Powyższe informacje publikowane są również na stronie internetowej: www.zdmk.krakow.pl w zakładkach: Rozbudowa ul. Myślenickiej -> Bieżące informacje o postępach prac, a także: „Dziennik Budowy”.

Źródło: ZDMK
fot. SPI

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
W weekend zmiana cza
Komunikacja autobuso
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ