6. Bieg Swoszowicki

Bieg Swoszowicki ITMBW Kraków

Zapraszamy na Bieg Swoszowicki, którego 6-ta edycja odbędzie się 27 maja 2018 roku. Impreza ta jest dziś jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Krakowie. Zawody po raz kolejny rozegrane zostaną na dystansie 10 km (Bieg Główny) oraz na krótszych o trasach o długości: 5 km (Swoszowicka piątka) i 1,6 km (Rodzinna mila). Nie zabraknie także przyciągających całej rodziny biegów dla dzieci na dystansach od 50m do 400m. Wśród wszystkich zawodników Rodzinnej mili zostanie rozegrana dodatkowa rywalizacja o tytuł najszybszej swoszowickiej rodziny, a wśród zawodników biegu głównego zorganizowana zostanie dodatkowa kategoria o tytuł najszybszej mieszkanki i mieszkańca naszej dzielnicy. Nagrodzeni zostaną także najszybsi uczestnicy w swoich kategoriach wiekowych.

Bieg w latach 2013-14 rozgrywany był wyłącznie na dystansie 5 km i 1,6 km po parkowych alejkach Uzdrowiska Swoszowice ze startem i metą na stadionie WLKS Krakus Swoszowice. W roku 2015 po raz pierwszy zdecydowano się przenieść imprezę na teren Uzdrowiska Kraków-Swoszowice oraz wprowadzić nowy bieg uliczny na atrakcyjnej trasie o dystansie 10 km, prowadzącej ze Swoszowic, aż do Gminy Mogilany. Rozegrano wówczas także Akademickie Mistrzostwa Krakowa co było także powiązane z jubileuszem 600-lecia lokacji Swoszowic. Impreza co roku osiąga rekordy frekwencji. W 2017 roku w biegu wzięło udział blisko 1 000 osób, a zapisy zostały zakończone już na tygodnie przez wydarzeniem.

6. Bieg Swoszowicki organizowany jest pod Honorowym Patronatem: Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego, Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego, prof. Jacka Majchrowskiego – Prezydenta Miasta Krakowa oraz Bogusława Kośmidera – Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Więcej informacji o wydarzeniu pod linkiem: https://itmbw.pl/bieg-swoszowicki

Tutaj link do galerii zdjęć z zeszłorocznego biegu od naszego Swoszowickiego Portalu Informacyjnego, będącego po raz kolejny Patronem medialnym wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zapraszamy na zebran
Koniec z ostrym łuk
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.