Jesień zagościła na dobre…

Jesień zagościła na dobre… / fot. WLKS Krakus

Kolejna kolejka piłkarskich zmagań przebiegła pod znakiem rozgoszczonej już chyba na dobre jesieni. Jak sobota zaoferowała nam całkiem znośne warunki pogodowe, tak mecze prowadzone w niedzielę odbyły się wręcz w warunkach ekstremalnych… W sobotnich zmaganiach uczestniczyły drużyny młodzika (I i II) – z połowicznym sukcesem. Pierwsza drużyna młodzików wygrała swój mecz z zespołem Sankowii (5:0), drugi zespół przegrał niestety z III drużyną Borka Kraków 2:4.

W niedzielnych spotkaniach zaprezentowały się drużyny juniorów młodszych oraz seniorów (wyjazd). Niestety juniorzy przegrali kolejny mecz, tym razem z zespołem Puszczy Niepołomice 1:2. Spotkanie odbyło się w ekstremalnie trudnych warunkach – podtopionym boisku, niskiej temperaturze i padającym deszczu. Początkowo mecz był bardzo wyrównany, jednakże po kilkunastu minutach zespół Puszczy zaczął dominować na boisku, stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji bramkowych. Krakus w tym czasie z rzadka opuszczał swoją połowę, w zasadzie nie zagrażając bramce gości. W końcu drużyna z Niepołomic po błędzie naszej defensywy zamieniła kolejną sytuację na bramkę. Obraz gry nie zmienił się do końca połowy poza tym, że goście zdobyli kolejnego gola.

Po przerwie zespół Krakusa przebudził się i rozpoczął drugą połowę meczu z większą energią. Zaprocentowało to bramkową sytuacją zaraz po gwizdku arbitra – niestety Michał Firlej nie zdołał zamienić jej na gola. Rozpoczął się typowy mecz walki, boiskowe warunki nie sprzyjały szybkiej grze, piłka co rusz zatrzymywała się w kałużach wody, zawodnicy kręcili piruety ślizgając się po mokrej murawie. W końcu po indywidualnej akcji gola zdobył Konrad Moskała – od tego momentu zaczął się wyścig z czasem. Krakus wszystkimi swoimi siłami dążył do wyrównania, goście z Niepołomic zaczęli bronić wyniku.

Niestety do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Krakus kolejny raz zszedł z boiska pokonany. Jak zwykle zapraszamy na fotograficzną relację z tego spotkania.

W drugim niedzielny spotkaniu drużyna seniorów walczyła na wyjeździe z zespołem Górzanki Nawojowa Góra. To spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Krakusa – zespół seniorów odnotował 3 zwycięstwo z rzędu i opuścił dolne stany tabeli, lokując się na 9 pozycji. Miejmy nadzieję, że pozytywny trend zostanie utrzymany.