Strona głównaAktualnościSprzeciw wobec propozycji przebiegu S7 przez Kraków

Sprzeciw wobec propozycji przebiegu S7 przez Kraków

Sprzeciw wobec S7

19 maja odbyło się ważne spotkanie, mieszkańców Swoszowic i osiedli sąsiedzkich, ze społecznikami Komitetu organizującego sprzeciw wobec budowy drogi ekspresowej S7 wg propozycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Prezentacja stanu obecnego wraz z komentarzem prowadzących rozwiała nadzieje mieszkańców na łatwą zmianę przebiegu korytarzy proponowanego przebiegu S7. Mimo deklaracji ze strony GDDKiA, że uwzględnione zostaną głosy sprzeciwu (zarówno mieszkańców, jak i urzędników UMK) realna jest obawa, że któryś z korytarzy zostanie wybrany do realizacji. Słuszne wydają się obawy mieszkańców, że S7 prowadzona którymkolwiek z korytarzy, w perspektywie kilkunastu lat, całkowicie zakorkuje południe Krakowa, a Swoszowice będą jedną z ofiar. Uzdrowisko, które już dzisiaj z trudnością spełnia warunki środowiskowe prawdopodbnie ulegnie likwidacji. Tym samym znikną resztki historii związanej z kopalniami siarki, wodami siarczanymi a może i Parkiem Uzdrowiskowym.

Przedstawiciele Komitetu proponują zintensyfikowanie działań protestacyjnych, słusznie uważając, że tylko masowe, wspólne działania mieszkańców wszystkich zagrożonych osiedli mogą przynieść sukces. Ważne jest nieuleganie dezinformacji i opieranie się tylko na sprawdzonych informacjach.

Podsumowując: spotkanie było bardzo potrzebne, droga do sukcesu jakim będzie odsunięcie korytarzy od naszych osiedli wydaje się niełatwa, ale możliwa. Im większa ilość protestujących tym większe szanse na zmianę przebiegu tej, skąd innąnd, potrzebnej drogi ekspresowej.

Strona komitetu, skąd można czerpać bieżące informacje: www.facebook.com/groups/s7nie

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Noc Muzeów 2022 w n
6 Akcja Krwiodawstwa

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ