Strona głównaAktualnościUl. Myślenicka będzie bezpieczniejsza!

Ul. Myślenicka będzie bezpieczniejsza!

Dobre wieści dla Swoszowic – ul. Myślenicka będzie bezpieczniejsza! 25.02.2020 r. na sesji Rady Dzielnicy X Swoszowice, podjęto uchwałę o przeznaczeniu części środków finansowych, przyznanych Dzielnicy decyzją Prezydenta Jacka Majchrowskiego, na poprawienie standardów bezpieczeństwa na remontowanej ul. Myślenickiej. Był to wniosek grupy radnych z naszych osiedli tj. Bożeny Zając, Doroty Kozak, Józefa Dziedzica, Grzegorza Dmytrzaka i Artura Markiewicza.

Kwota 64 800 zł posłuży na poprawienie niedociągnięć powstałych na etapie projektowym, gdzie nie uwzględniono wielu elementów poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Dzięki naszym radnym przejścia zostaną zaopatrzone w czytelne oznakowanie pionowe i poziome, tzw. „kocie oczy” i znaki aktywne. Warto powiedzieć, że takie przejścia dla pieszych wykonane po remoncie ul.Krzyżańskiego zbierają pozytywne opinie mieszkańców.

Dobrze, że nasi przedstawiciele w RD potrafili przekonać pozostałych radnych i uchwała została przegłosowana po ich (i naszej ) myśli. Można mieć nadzieję, że przynajmniej niektóre niedociągnięcia związane z remontem ul. Myślenickiej zostaną usunięte.

fot. archiwum Dominika Kościelnego

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zostań strażnikiem
Wkrótce ruszą zapi

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.