Strona głównaAktualnościWielkanocna paczka dla Bohatera

Wielkanocna paczka dla Bohatera

Wielkanocna Paczka dla Bohatera

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy mieszkańców naszej Dzielnicy X Swoszowice do wzięcia udziału w akcji „Wielkanocna Paczka dla Bohatera„. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu załogi Fortu Swoszowice, wszyscy którzy zechcą pomóc będą mogli dostarczyć potrzebne produkty w najbliższą (26 marca) i następną niedzielę (2 kwietnia) do Muzeum Spraw Wojskowych, mieszczącego się pod adresem: ul. Sawiczewskich 46, Kraków, w godzinach od 11:00 do 17:00. 

Muzeum Spraw Wojskowych każdego Dobrodzieja uhonoruje darmowym zwiedzaniem Muzeum! Pomysłodawcą organizacji zbiórki na terenie Fortu Swoszowice jest Łukasz Kaczorowski (Wiślaccy Patrioci).

Jak informuje organizator: „Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.

Przedsięwzięcie to jest inicjatywą społeczną, której głównym celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów oraz osób represjonowanych przez PRL. Ponadto uczestnictwo w w/w akcji ma na celu popularyzowanie i utrwalanie w pamięci społecznej dziejów walk niepodległościowych, udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie oraz osób jej zasłużonym.

W dniach 8 – 9 kwietnia 2017 roku w polskich mundurach, wspólnie z przyjaciółmi żołnierzami Wojska Polskiego, funkcjonariuszami Policji, Straży Więziennej i Granicznej paczki zostaną rozwiezione do naszych Bohaterów. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi.

Inicjator i Organizator: Tomasz Sawicki
Kontakt: tel. 508 182 185, e-mail: [email protected]

Poniżej znajduje się lista potrzebnych produktów:

  • produkty żywnościowe z długim terminem przydatności np: herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe,cukier, olej , syropy, witaminy,kasza, ryż, bakalie, gotowe posiłki, soki, makarony, suche wędliny, sery etc…
  •  artykuły chemiczne i do higieny np: kremy, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasta do zębów, środki czystości, koce, ręczniki etc…

Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, które dołączymy do paczek. Mile widziane własnoręcznie wykonane przez dzieci.”

fot. materiały Organizatora
Kolejne „Spotkanie
Zmiana czasu - spraw

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.