Strona głównaAktualnościBaw się na V Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie

Baw się na V Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie

V Senioralia w Krakowie

Nieprzerwanie od 5 lat Stowarzyszenie MANKO/Głos Seniora zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie. Corocznie na ten niecodzienny event przybywa ponad 1000 osób z całej Polski i za każdym razem frekwencja rośnie. Również w tym roku nie może zabraknąć Was na jednym z największych wydarzeń dla seniorów w Polsce.

Dla kogo?

Na V Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie organizatorzy zapraszają wszystkich seniorów, każdego kto działa na rzecz osób 60+, członków Rad Seniorów, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz innych organizacji seniorskich. Na wydarzeniu nie może zabraknąć również aktywnych działaczy instytucji publicznych, społecznych i prawnych, osób pochodzących z miast partnerskich Programu Ogólnopolska Karta Seniora oraz władz samorządowych z całej Polski. Niech zaproszony czuje się każdy, kto chce aktywnie spędzić dzień, wziąć udział w bezpłatnych badaniach i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowia, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

To doskonała okazja i pretekst do nawiązania nowych znajomości lub bliższego poznania się. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w wielu konkursach, czeka na Was m.in. 10 dniowy pobyt w sanatorium w Truskawcu na Ukrainie, czy wyjazd do Uzdrowiska Busko-Zdrój. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi barwny pochód/parada z Rynku Głównego do Kina Kijów przy al. Zygmunta Krasińskiego 34. Korowód to szansa na prezentację stowarzyszeń, uniwersytetów, organizacji zrzeszających seniorów i wszystkich, którzy zechcą dołączyć do parady. Zachęcamy do przygotowania pomysłowych okrzyków, które przykują uwagę przechodniów, przebrań, kapeluszy, czy transparentów. Poza częścią wykładową organizatorzy zapewniają pełną wrażeń część rozrywkową: koncerty, Pokazy Mody 60+ w wykonaniu zarówno profesjonalnych modelek, jak i laureatek konkursu Stylowa Seniorka. Finałem wydarzenia będzie integracyjna Międzypokoleniowa Potańcówka, którą poprowadzi Ambasadorka Głosu Seniora – DJ Wika.

Na wszystkich uczestników w Kinie Kijów czekać będzie program bezpłatnych badań i wykładów z zakresu zdrowia, ekonomii, prawa, bezpieczeństwa oraz aktywizacji społecznej w lokalnych środowiskach. Seniorzy dowiedzą się m.in. jaka jest najlepsza recepta na starzenie się, w jaki sposób bezpiecznie zażywać leki, dbać o słuch, zwiększyć bezpieczeństwo oraz mądrze uprawiać sport po 60-tce. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swój stan zdrowia, korzystając z przygotowanych badań przesiewowych i profilaktycznych, wzroku, słuchu oraz spirometrii. Na każdą z Pań czekać będzie strefa urody, gdzie specjaliści zdradzą tajniki makijażu i wizażu, a to tylko część atrakcji, które będą na Was czekać 21 września.

Co trzeba zrobić, aby zarejestrować się na V Ogólnopolskie Senioralia?

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa, integracji i wspólnego budowania pozytywnego wizerunku seniorów w Polsce. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres [email protected] lub potwierdzić swoją obecność telefonicznie (12) 429 37 28. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spotkajmy się razem na jednej z największych i najważniejszych imprez seniorskich w Polsce. Znajdźmy receptę na pogodną jesień życia i udowodnijmy, że wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu własnych pasji. 21 września 2018 r. Kraków zostanie opanowany przez seniorów podczas V Ogólnopolskich Senioraliów – nie może Was zabraknąć na V Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

Źródło: Materiały prasowe

Przebudowa Myślenic
Z Kartą Krakowską
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.