Słowo od Redakcji

SPI Swoszowicki Portal Informacyjny

Swoszowicki Portal Informacyjny jest inicjatywą społeczną, mającą na celu integrację środowiska osiedla Swoszowice i pozostałych osiedli, wchodzących w skład Dzielnicy X Swoszowice.

Idea powstała w środowisku Społecznego Komitetu Obchodów Jubileuszu 600-lecia Lokacji Swoszowic, a została zrealizowana przy współpracy firmy Komu Net Press oraz Stowarzyszenia „Siarczane Korzenie Swoszowic”, które jest prawnym kontynuatorem i następcą Komitetu po zakończeniu roku Jubileuszowego.

Chcielibyśmy, aby było to miejsce nie tylko zajmujące się bieżącymi sprawami mieszkańców, ale również przekazujące historię, tradycje i piękno przyrody Swoszowic. Chcielibyśmy również pełnić rolę kulturotwórczą, poprzez wspieranie interesujących dla mieszkańców imprez i wystaw oraz opiniotwórczą wobec działań Urzędu Miasta Krakowa, Prezydenta Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Rady Miasta Krakowa i Rady Dzielnicy X Swoszowice. Chcemy nawiązać współpracę ze wszystkimi urzędami miejskimi oraz policją i strażą miejską, aby ważne komunikaty były dostępne w jednym miejscu.

Liczymy również na mieszkańców naszych osiedli – każdy z Was może do nas przesyłać swoje artykuły, zdjęcia, pomysły i opinie na adres [email protected] – Swoszowicki Portal Informacyjny jest dla nas wszystkich miejscem spotkania i rozmowy. Liczymy na pomoc i wsparcie wszystkich Państwa.

Szczegółowe informacje o Stowarzyszeniu „Siarczane Korzenie Swoszowic” znajdują się w zakładce „Stowarzyszenie”. O firmie Komu Net Press można przeczytać w zakładce Lokalni przedsiębiorcy. Portal w założeniu nie jest projektem komercyjnym, a ewentualne wpływy z reklam będą przeznaczone na bieżące koszty funkcjonowania.

Z poważaniem
Zespół Redakcyjny

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Wystawa "Barwy Świa
Kiermasz Wielkanocny

[email protected]

Dziennikarz, spec. ds. tworzenia treści internetowych. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Współpracuje z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości" oraz prasą lokalną. Fascynują ją obce kultury, inspirujący ludzie oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
2 komentarze
  • Jacek Taran / 25 marca 2016

    Swietna inicjatywa, gratuluje i trzymam kciuki! 🙂

  • Major Jammer / 4 września 2016

    Mamy Was na Oku.A.K

ZOSTAW KOMENTARZ