Strona głównaAktualnościEkspertyza w sprawie przebiegu granic Dzielnicy X Swoszowice – spotkanie

Ekspertyza w sprawie przebiegu granic Dzielnicy X Swoszowice – spotkanie

Mapa Dzielnicy X
Informacja od Sekretarza Miasta Krakowa p. Pawła Stańczyka

Szanowni Państwo,

właśnie otrzymaliśmy za pośrednictwem radnego m. Krakowa Józefa Jałochy informację, że organizowane jest przez Urząd Miasta Krakowa spotkanie, na którym przedstawione mają być opracowania wykonane przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Ekonomicznej dotyczące ewentualnych zmian granic dzielnic VIII, IX i X.

Są one wykonane m.in. na podstawie spotkań z mieszkańcami w których wielu z Państwa uczestniczyło. Zespoły eksperckie wzięły również pod uwagę uwarunkowania historyczne, ekonomiczne oraz społeczne i we wnioskach przedstawiły rekomendacje dotyczące zmian. Sprawą otwartą pozostaje pytanie czy obecna Rada Miasta Krakowa pochyli się nad tymi dokumentami oraz kiedy zostaną one wprowadzone w życie. Spór o przyszły kształt szczególnie naszej Dzielnicy X Swoszowice nie został zakończony, musimy nadal monitorować w jaki sposób będzie on rozwiązywany.

To co jest bulwersujące to fakt, że informacja o spotkaniu, na którym odbędzie się prezentacja ekspertyz została przekazana przez Sekretarza Miasta Krakowa p. Pawła Stańczyka wyłącznie radnym miejskim, przy całkowitym pominięciu najbardziej zainteresowanych tj. mieszkańców dzielnic oraz radnych dzielnicowych. Równie bulwersujące jest wg radnego Józefa Jałochy zawiadomienie o spotkaniu dwa dni przed jego organizacją. Czyżby komuś zależało aby mieszkańcy nie uczestniczyli w tym spotkaniu?

Wyręczając więc UMK pragnę poinformować i zarazem zaprosić Państwa na otwarte spotkanie sprawozdawcze z zespołami autorskimi Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego przygotowującym ekspertyzę, które odbędzie się w dniu 14 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27 w budynku głównym – „stara aula” (I piętro).

Proszę o liczne przybycie, tym bardziej że wyraźnie UMK nie zależy na naszej obecności… Sprawmy urzędnikom miasta Krakowa niespodziankę!

Ogłoszenie

Informacja oraz ekspertyzy w formie plików PDF zostały opublikowane na stronach BIP UMK 
http://www.bip.krakow.pl/?news_id=93083

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.