Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny Kraków3 kwietnia rusza kolejna edycja odbioru odpadów zielonych

3 kwietnia rusza kolejna edycja odbioru odpadów zielonych

MPO Kraków logo

Od 3 kwietnia do 8 grudnia w Krakowie będzie kontynuowany program odbioru odpadów zielonych, tj. trawy, liści, rozdrobnionych gałęzi, ściętych zielonych części roślin. Udział w programie nie wiąże się z dodatkową opłatą.

3 kwietnia rusza kolejna edycja odbioru odpadów zielonych

Fot. mpo.krakow.pl

W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru należy wystawić wypełniony odpadami zielonymi worek przed posesję, w widocznym z ulicy i ogólnodostępnym miejscu (pobocze jezdni, chodnik) do godziny 7:00 rano. Odpady zielone będą odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów.

Zobacz harmonogram odbioru. Terminy odbioru w poszczególnych dzielnicach Krakowa dostępne są także na stronie internetowej www.mpo.krakow.pl oraz w siedzibach Rad Dzielnic.

Worki na odpady zielone można odbierać w dni robocze w siedzibach Rad Dzielnic (w godzinach urzędowania) oraz w siedzibie MPO w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 1 (dyspozytornia oraz pokój nr 17 w godzinach od 7 do 15). Informacje są dostępne również pod numerem 801 084 084.

Przypominamy, że odpady zielone nie powinny być przechowywane w workach przez zbyt długi czas. Ponadto nie należy ich wystawiać na działanie promieni słonecznych. Gromadzenie odpadów zielonych powinno być dostosowane do harmonogramów odbioru.

Źródło: Magiczny Kraków
TAGI:
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Wycinki drzew: przep
Przyjdź do punktów
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ