Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówOd 30 marca zmiany w organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej

Od 30 marca zmiany w organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej

Od 30 marca zmieni się obecnie funkcjonująca organizacja ruchu na ul. Zakopiańskiej. Wszystko w związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu robót przy budowie Trasy Łagiewnickiej.

W ramach tych prac rozpocznie się budowa mostu, pod którym przeprowadzone zostanie nowe koryto rzeki Wilgi, a także przejścia dla pieszych oraz tunelu drogowego w ciągu Trasy Łagiewnickiej.

Jak informuje Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka, ze względu na wykonywanie robót budowlanych, zamknięta zostanie dla ruchu jezdnia wschodnia na odcinku od ul. Zbrojarzy (rejon skrzyżowania) do budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ruch samochodów będzie się odbywał dwukierunkowo po jezdni zachodniej.

Z uwagi na wprowadzenie ruchu dwukierunkowego ograniczona zostanie możliwość wjazdu na ul. siostry Faustyny. Zarówno wjazd jak i wyjazd na tę ulicę możliwy będzie wyłącznie przy skręcie w prawo. W podobny sposób możliwy będzie dojazd do stacji benzynowej.

Celem podniesienia bezpieczeństwa pieszych przekraczających ul. Zakopiańską na wysokości tymczasowego przystanku tramwajowego przy budynku ZUS zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Zobacz także:

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Trasa Łagiewnicka SA

VI Przegląd Artysty
Mamy już 40 Centró
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ