Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówPostępy w budowie szkoły na osiedlu Kliny

Postępy w budowie szkoły na osiedlu Kliny

Na osiedlu Kliny, przy ulicy Bartla, powstaje wyczekiwana przez mieszkańców szkoła podstawowa wraz z halą sportową. W rok po rozpoczęciu prac budowlanych obiekt osiągnął już stan surowy zamknięty, a więc został pokryty dachem i zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych. Przed ekipą jeszcze sporo pracy we wnętrzu, ale – jak to się mówi – już z górki.

W lipcu budowa na Klinach została doprowadzona do stanu surowego zamkniętego – zakończono wznoszenie całej konstrukcji budynku szkoły wraz z halą sportową, wykonano poszycia dachów, przeszklenia z profili szklanych i zamontowano zewnętrzną stolarkę (drzwi, okna). Teraz ekipa skupia się układaniu instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacji i gazu. Na finiszu są też prace w zakresie instalacji podtynkowych i wypraw tynkarskich, orurowanie instalacji, wykonywanie wylewki i kładzenie gładzi gipsowych. Równolegle trwa ocieplanie elewacji budynku.

Niebawem przed ekipą kolejny etap, czyli prace wykończeniowe – wtedy w budynku położone zostaną posadzki podłogowe i ścienne oraz wykładziny, zamontowane podwieszane sufity, okładziny akustyczne i armatura sanitarna. Pojawi się wyposażenie sali gimnastycznej i boiska. Będzie można rozpocząć ostateczne malowanie pomieszczeń.

Końcowy etap to montaż opraw oświetleniowych i innych drobnych elementów instalacji elektrycznej, a także wyposażenia. A na zewnątrz, na elewacji – montaż elementów wykończeniowych i oświetlenia, w tym latarni.

I oczywiście zagospodarowanie przestrzeni wokół nowej szkoły. Te prace obejmować będą układ komunikacji drogowej i pieszej (drogi dojazdowe i chodniki), miejsca postojowe (parking na 29 samochodów, w tym dwa stanowiska dla osób niepełnosprawnych i jedno stanowisko ze stacją ładowania samochodów elektrycznych), zewnętrzne boisko szkolne (o wymiarach 20 x 40 m), montaż furtek i bramy wjazdowej. Pojawią się też trzy zadaszone wiaty rowerowe oraz alejki z dojściami i ławkami. Wszystko po to, aby było bezpiecznie, przyjemnie i ekologicznie.

Inwestycję realizuje Miejskie Centrum Obsługi Oświaty, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD SA. Co prawda w umowie zawartej w 2018 r. jako termin zakończenia prac ustalono połowę października 2021 roku, ale wykonawca deklaruje, że szkoła będzie gotowa przed pierwszym dzwonkiem roku szkolnego 2021/2022.

Nowa szkoła podstawowa zapewni naukę w systemie jednozmianowym dla około 600 uczniów. Znajdą się w niej 24 sale lekcyjne, w tym cztery pracownie: biologiczna, chemiczna, fizyczna i informatyczna, a ponadto świetlica, biblioteka z czytelnią, hala sportowa oraz kuchnia z jadalnią.

To największa samorządowa inwestycja w tej części Krakowa. Jej koszt sięga 42,6 mln zł (bez wyposażenia). Budowa jest w całości finansowana z budżetu miasta.

szkoła na Klinach

Źródło: KrakówPL
fot. mcoo.krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Jest przetarg na kon
Potrzebujesz wsparci
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.