Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówPrzed nami remont ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego

Przed nami remont ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego

Przed nami remont ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego

W poniedziałek, 8 sierpnia, drogowcy rozpoczną prace na ul. Kamieńskiego oraz rondzie Antoniego Matecznego – będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Po zakończeniu remontu poprawi się komfort podróży nie tylko kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej – bowiem wymienione zostaną szyny tramwajowe na tarczy ronda.

W poniedziałek, 8 sierpnia, ekipy remontowe pojawią się na ul. Kamieńskiego – w pierwszej kolejności na łącznicy w kierunku ul. Tischnera. W związku z pracami brukarskimi pojawią się tam zawężenia – przejezdność będzie utrzymana. Od 14 sierpnia roboty zostaną wstrzymane – z uwagi na rozpoczęcie zasadniczych prac na tarczy ronda Matecznego.

Równolegle od 8 sierpnia, nocami, w rejonie tarczy ronda Matecznego ekipy przygotują infrastrukturę – zlikwidują betonowe bariery, w nowej lokalizacji ustawią przystanek autobusowy (w kierunku centrum). Następnie będą działać na prawoskrętach do ronda (na ul. Kalwaryjskiej, Kamieńskiego, Wadowickiej i Konopnickiej).

Zasadnicze prace na tarczy ronda Matecznego rozpoczną się we wtorek, 16 sierpnia!

Na około tydzień zamknięta zostanie część północna ronda. Ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej – Kamieńskiego będzie odbywał się częścią południową. Zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku centrum:

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Następnie, również na około tydzień, zamknięta zostanie południowa część ronda. Ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej – Kamieńskiego będzie odbywał się północną częścią. Zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej:

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Objazdy dla relacji:

  • Kalwaryjska – Wadowicka: ulicą Konopnicką, nawrotka na rondzie Grunwaldzkim i ponownie ul. Konopnicką
  • Wadowicka – Kalwaryjska: ulicą Kamieńskiego, aleją Powstańców Śląskich, ulicą Limanowskiego
  • Konopnickiej – Kalwaryjska: ulicą Kamieńskiego, aleją Powstańców Śląskich, ulicą Limanowskiego
  • Konopnickiej – Kalwaryjska: ulicami Barską i Ludwinowską (dla pojazdów do 3,5 t)
  • Kamieńskiego – Wadowicka: ulicą Tischnera
  • Zakopiańska – centrum: ulicami Brożka, Kapelanka i Monte Cassino.

 

Na tarczy ronda Matecznego wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz torowisko. W przejazdach drogowych pojawią się prefabrykowane płyty torowe, które pozwolą wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Dodatkowo na węźle ul. Wadowickiej i Rzemieślniczej wymienione zostaną zwrotnice.

W dniach 14-15 sierpnia planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku od przystanku „Korona” do przystanku „Łagiewniki” – wykonana zostanie wtedy „przejazdówka”, która umożliwi ruch tramwajów dwukierunkowych. Zapewnią one dojazd z ronda Matecznego do centrum Krakowa. Od strony Łagiewnik tramwaje będą dojeżdżać do przystanku „Rzemieślnicza”. Koszt prac torowych to ok. 1,3 mln zł.

Po zakończeniu robót na tarczy ronda ekipy wrócą na łącznice na ul. Kamieńskiego – w trakcie asfaltowania będą one zamknięte. Dla pojazdów będą wyznaczone objazdy: przy pracach na łącznicy w stronę ul. Tischnera ulicami: Puszkarską, Sławka i Kamieńskiego, a na tej w stronę ul. Kamieńskiego – przez rondo Matecznego.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Drogowcy pojawią się również na ul. Kamieńskiego – zajmą się chodnikami na wybranych odcinkach, a także wymianą nawierzchni na odcinku od ul. Puszkarskiej do ronda Matecznego.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu modernizacji dróg i chodników, a jego koszt to ponad 3,8 mln zł. Remont został dofinansowany ze środków rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Źródło: KrakówPL
fot. telewizja.krakow.pl
Kolejny etap prac na
Doskonalenie technik
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.