Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówSkorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

Dwór Czeczów – filia Centrum Kultury Podgórza zaprasza na bezpłatne konsultacje prawne. Z pomocy można skorzystać od poniedziałku do piątku, w godz. 14.00- 18.00.

System darmowej pomocy prawnej na terenie Krakowa jest przeznaczony dla osób fizycznych, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, młodzieży do 26. roku życia, seniorów, którzy ukończyli 65 lat, kombatantów i weteranów, osób uprawnionych do korzystania z Karty Dużej Rodziny, każdego zagrożonego lub poszkodowanego: katastrofą naturalną, awarią techniczną, klęską żywiołową oraz  kobiet w ciąży.

Nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest w zakresie prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ubezpieczenia społecznego, spraw karnych, spraw administracyjnych, spraw cywilnych, spraw rodzinnych oraz prawa podatkowego.

W ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej eksperci pomagają sporządzić projekt pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu, udzielają informacji o stanie prawnym i przysługujących uprawnieniach lub obowiązkach, wskazują sposób rozwiązania problemu prawnego, pomagają sporządzić projektu pisma – z wyłączeniem pisma procesowego, oraz przygotować pismo wszczynające postępowanie sądowe lub sądowo-administracyjne.

Więcej informacji na stronie: www.ckpodgorza.pl

Źródło: Magiczny Kraków
fot. pixabay.com

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Organizacja ruchu -
Rośliny za surowce,
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ