Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówTrwają zapisy do Mini Tour de Pologne

Trwają zapisy do Mini Tour de Pologne

Trwają zapisy do Mini Tour de Pologne

Jeszcze przez tydzień – do 27 lipca – można zapisywać najmłodszych do wyścigu Mini Tour de Pologne, który w Krakowie odbędzie się w dniu 4 sierpnia 2018 r.

Mini Tour de Pologne to impreza towarzysząca narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne już od 10 lat. Wydarzenie dedykowane jest najmłodszym i odbywa się w ramach międzynarodowego programu Kinder+Sport. Program ten propagujący ideę Joy of Moving (radość i dobra zabawa) odbywa się w 28 krajach na całym świecie i organizowany jest przez firmę Ferrero. W Polsce odbywa się już po raz dziesiąty i z roku na rok gromadzi coraz więcej dzieci.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest właśnie hasło: „Radość i dobra zabawa” dlatego tegoroczny wyścig przybierze formę parady rowerowej, tak, by najmłodszym wydarzenie to kojarzyło się z dobrą zabawą, a nie tradycyjnym wyścigiem i rywalizacją.

W paradzie mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat, a towarzyszyć im będą oprócz rodziców, w charakterze publiczności, także ambasadorowie akcji Kinder+Sport – sportowcy: Monika Pyrek, Paweł Korzeniowski, Piotr Gruszka czy Sebastian Świderski.

Każdy uczestnik parady otrzyma pakiet startowy, na który składać się będzie czapeczka, koszulka oraz kolarski bidon a uczestnikowi, który przekroczy linię mety – zostanie wręczony wyjątkowy medal. Trasa wyniesie od 3 do 4 kilometrów.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie w pięciu miastach etapowych Tour de Pologne:

  • w Krakowie w dniu 4 sierpnia
  • w Katowicach, w dniu 5 sierpnia
  • w Zabrzu, w dniu 6 sierpnia
  • w Szczyrku, w dniu 7 sierpnia
  • w Bielsku-Białej, w dniu 8 sierpnia

Organizator przewidział również wyścig dla starszych dzieci, w wieku 11-14 lat, które zrzeszone są w klubach z licencjami. Będzie on nosił nazwę Kinder+Sport Mini Tour de Pologne CUP. Oprócz zwycięstw etapowych stawką w nim będzie miejsce w klasyfikacji generalnej. Czołowe trójki zawodników i najlepsza drużyna nagrodzone zostaną na podium w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie 10 sierpnia zakończy się 75. Edycja wyścigu Tour de Pologne. 

Warto dodać, że karierę kolarską od udziału właśnie w tej imprezie zaczynali m.in. Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma czy Katarzyna Pawłowska.

Zapisy do udziału w paradzie oraz wyścigach przyjmowane są do 27 lipca przez stronę: www.minitourdepologne.pl oraz w biurze zawodów w dniu wyścigu, o ile nie zostanie przekroczony limit dostępnych miejsc.

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Więcej informacji, szczegółowy program wydarzenia znajduje się na  stronie Mini Tour de Pologne

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. 
ZIS

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.