Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówUczniowie podstawówek pojadą za darmo

Uczniowie podstawówek pojadą za darmo

fot. MPK Kraków

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, a wraz z nim wprowadzona zostanie darmowa komunikacja miejska dla uczniów krakowskich szkół podstawowych. Nowe zasady będą obowiązywać od 1 września.

Przez cały rok szkolny uprawnionymi do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie (KMK) będą:

  • wszystkie dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego – na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna podróżującego z dzieckiem,
  • uczniowie krakowskich szkół podstawowych, w okresie roku szkolnego tj. od 1 września do 30 czerwca – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wydanej według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw edukacji narodowej.

Uprawnione dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I [Miasto Kraków] i II [Aglomeracja].

Uczniowie pozostałych szkół, zlokalizowanych poza granicami Gminy Miejskiej Kraków będą miały nadal uprawnienie do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.

Przypomnijmy, decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miasta Krakowa uchwałami Nr XL/707/16 z dnia 30 marca 2016 roku oraz Nr L/920/16 z dnia 6 lipca 2016 roku.

Źródło: Magiczny Kraków
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Spotkanie organizacy
Zapraszamy na pożeg
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ