W weekend seniorzy zwiedzają za złotówkę

Bezpłatny wstęp lub bilety za symboliczną cenę do instytucji kultury, spotkania, wykłady, warsztaty i wycieczki z przewodnikami – w ten weekend, w ramach kampanii 60+ Kultura, osoby powyżej 60. roku życia będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich.
28 września rozpocznie się kolejna edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W kampanię włączyły się także krakowskie instytucje kultury.
MOCAK zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne zwiedzanie wystawy „Ojczyzna w sztuce”. Nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u pięć minut przed spotkaniem. Oprowadzanie odbywa się w języku polskim i można w nim wziąć udział w cenie biletu.
Muzeum Armii Krajowej przygotowało, 28 września, o godz. 11.30, wykład Izabeli Cisek „Korpusy kadetów w II Rzeczpospolitej” – przybliżający miejsce i rolę dziejową korpusów w historii, a także warunki życia kadetów oraz wartości, którymi mieli się oni kierować. O godz. 12.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Codzienność kadeckich korpusów w II Rzeczypospolitej – wystawa fotografii”. A o godz. 13.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Piękna Niepodległa”. Natomiast 29 września seniorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych oraz grze wielkoformatowej „Śladem AK i akcji Burza”. Zajęcia mają na celu przybliżenie warunków działania Polskiego Państwa Podziemnego oraz wykorzystanie teorii warsztatowej w praktyce, poprzez udział w grze, na planszy o powierzchni 50m2, gdzie każdy uczestnik może stać się bohaterem wydarzeń.
W Muzeum Inżynierii Miejskiej seniorzy będą mogli odwiedzić wystawy, przy ul. św. Wawrzyńca oraz wystawę „Moto-historie w Hangarze Czyżyny” (os. 2 Pułku Lotniczego 26 a) kupując bilety za symboliczną kwotę – 1 zł.
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza:
- 28 września, o godz. 15.00, na warsztaty z ceramiki
- 29 września, o godz. 12.00, na oprowadzanie po wystawie „Kraków 1900”, o godz. 15.00 na warsztaty „Witraż”, podczas których wstępem do zajęć będzie zwiedzanie wystawy „Wyspiański” i omówienie prezentowanych tam projektów witraży, następnie uczestnicy warsztatów wykonają prostą pracę plastyczną
- 30 września, o godz. 12.00, na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Wyspiański
Ilość miejsc ograniczona: konieczna rezerwacja.
Centrum Informacji i Rezerwacji: tel. 12 433 57 44 lub e-mail: [email protected].
30 września, o godz. 12.00, na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Wyspiański, a 30 września, o godz. 12.00, na oprowadzanie tematyczne „Wyspiański” zwiedza Sukiennice.
Źródło: Magiczny Kraków
fot. Pixabay.com