Strona głównaAktualnościInstytucjePrzedszkole nr 132Krakowskie przedszkolaki to EKO-dzieciaki!

Krakowskie przedszkolaki to EKO-dzieciaki!

Eko-dzieciaki certyfikaty / fot. Joanna Kosiarska

Dnia 20 czerwca dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 132 przy ul. Merkuriusza Polskiego 6 wzięły udział w programie edukacyjnym „Krakowskie Przedszkolaki to EKO-dzieciaki” organizowany przez MPO.

Wszystkie przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez aktorów teatralnych, którzy poprzez zabawę zapoznali dzieci z rodzajami odpadów oraz ze sposobami ich segregacji, odpowiedniej dla mieszkańców domów i bloków.

Dzieci poznały również punkty zbiórki urządzeń elektrycznych, żarówek oraz odpadów wielkogabarytowych. Aktorzy w przebraniu Myszki, Żabki i Osiołka zachęcali również dzieci do zbiórki baterii, których nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników, bo są szkodliwe dla środowiska.

Przeprowadzone zajęcia były pełne ciekawych przygód, zabaw i konkursów, a dzieci dostały kolorowe balony i gry zręcznościowe.

„Wszystkie dzieci dzielą śmieci, to jest to! Segreguję, świat ratuję z MPO!” – tym hasłem przedszkolaki utrwalały zdobytą wiedzę i kształtowały nawyki ekologiczne.

Pod koniec zajęć każde dziecko otrzymało „EKO – Poradnik Przedszkolaka”, dzięki któremu mogło poszerzyć wiadomości na temat zachowań proekologicznych. Chętne dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym pt. „Księżniczka Czystej Przyrody i Rycerz Recyklingu” za co otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Słowa piosenki „Ole, ole, ole, ole, czysta przyrodo kochamy Cię!” były bardzo dobrym podsumowaniem przeprowadzonych zajęć i na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci oraz nauczycieli.

Przedszkole nr 132 otrzymało Certyfikat udziału w programie edukacyjnym zachęcającym do dbania o środowisko naturalne oraz segregowania odpadów zgodnie z obowiązującymi w Krakowie zasadami.

Tour de Pologne w Kr
Dyplom dla SPI od Pr
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ