Strona głównaAktualnościInstytucjeSzkoła Podstawowa nr 43„Drogi do Niepodległej”- międzyszkolny konkurs historyczny

„Drogi do Niepodległej”- międzyszkolny konkurs historyczny

Droga do niepodległej / fot. SP nr 43

W związku z okrągłą, setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Drogi do Niepodległej”. Po raz pierwszy odbył się w naszej szkole tego typu konkurs. Do udziału zaprosiliśmy drużyny ze szkół mieszczących się na terenie Dzielnicy X. Goście nie zawiedli.

Drużyny siódmoklasistów rywalizowały w kilku konkurencjach, między innymi teście wiedzy, bingo, puzzlach czy quizie kahoot. Jury przyznawało również punkty za przygotowanie plakatu z logo nawiązującego do tematyki konkursu. Drużyny przygotowały stroje, które nawiązywały do wydarzeń z dziejów walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Także tutaj uczestnicy nie zawiedli. I tak mogliśmy podziwiać strój żałobny z czasów powstania styczniowego, przebranie działacza PPS, konspiratora czy młodego obrońcy Lwowa. Największe wrażenie zrobili jednak uczniowie, którzy wystąpili w strojach: szlacheckim i strojach ludowych (krakowskim, śląskim, wielkopolskim). Pojawił się i sam Józef Piłsudski ze swoimi charakterystycznymi wąsami.

Po części konkursowej, czekając na wyniki, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i ozdobić własnoręcznie ekologiczną torbę. Przydała się ona bardzo – tego dnia nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Doceniając wiedzę, starania i przygotowania zespołów komisja przyznała następujące nagrody:

miejsce I (ex equo) – Szkoła Podstawowa nr 43 oraz Szkoła Podstawowa nr 97
miejsce II – Szkoła Podstawowa „Rajska Szkoła”
miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 134
miejsce IV – Szkoła Podstawowa nr 135

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że konkurs był wspaniałą zabawą, okazją do pokazania, że historia nie musi być nudna. Bardzo nas to cieszy.
Gorąco dziękujemy wszystkim zespołom i ich opiekunom.

Agnieszka Smoleń-Zaborska
Patrycja Kulka

Parada Patronów
Przebudowa Myślenic
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.