Ślubowanie uczniów klas pierwszych

1% podatku dla SP 43. Szkoła Podstawowa nr 43 w Krakowie

Dnia 13 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Ewa Tomczyk kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

Uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów od pani dyrektor. Najmłodsi otrzymali słodycze od starszych kolegów z klas szóstych.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnej fotografii, po czym udali się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Warsztaty dla młody
Mecz Seniora: Krakus
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ