Strona głównaAktualnościIV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie za nami

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie za nami

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Senioraliów przyciągnęła do Krakowa ponad 1200 osób z całej Polski. Wszyscy Ci ludzie udowodnili, że życie wcale nie kończy się po 60, a wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich pasji. 15 września miasto należało do seniorów.

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie od 4 lat są organizowane przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora. Głównym celem spotkań jest aktywizacja seniorów. W tym roku kampania promująca wydarzenie zwrócona była w szczególności do osób niezrzeszonych w organizacjach seniorskich. Dla większości z nich IV Ogólnopolskie Senioralia stały się pretekstem do wyjścia z domu, poznania nowych ludzi i wspólnego spędzenia czasu.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim. Następnie ponad 1200 osób, w tym przedstawiciele 50 organizacji seniorskich, przeszło ulicami Krakowa do Kina Kijów, gdzie rozpoczęła się część wykładowa. Kolorowej paradzie seniorów rytm nadawał zespół Sorrir Por Favor. Była doskonała okazja do pokazania, że osoby 60+ cieszą się życiem i potrafią z niego korzystać.

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

W Kinie Kijów wszyscy seniorzy mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych badań, wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach oraz wysłuchać wykładów poświęconych zdrowiu, bezpieczeństwu, ekonomi oraz aktywizacji społecznej w lokalnych środowiskach. Każdy uczestnik mógł sprawdzić swój stan zdrowia, korzystając z przygotowanych badań przesiewowych i profilaktycznych, słuchowych, wzroku oraz spirometrii.

Część wykładowa również obfitowała w ciekawe wystąpienia. DJ Wika przekonała wszystkich, że istnieje lek na samotność, Marek Pilch udowodnił, że po 60 – tce można żyć aktywnie i wygrywać maratony, a kilkanaście Pań – laureatek konkursu Stylowa Seniorka – pokazały, że można być pięknym niezależnie od metryczki.

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

Stowarzyszenie MANKO zadbało również o część rozrywkową – na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, który zainaugurował wydarzenie oraz Zespół „Prasłowianki”. Zwieńczeniem wydarzenia była międzypokoleniowa potańcówka integracyjna z Ambasadorką Głosu Seniora Wirginią Szmyt DJ-Wiką.

 

 

Źródło: materiał prasowy Stowarzyszenia MANKO
Od soboty Europejski
Możesz poprawić ja
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.