Strona głównaAktualnościKonsultacje społeczne dotyczące sporządzenia Operatu Uzdrowiskowego dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice

Konsultacje społeczne dotyczące sporządzenia Operatu Uzdrowiskowego dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice

Restauracja Parkowa w Swoszowicach / fot. Elżbieta Ćwik

W związku z pracami w zakresie sporządzenia Operatu Uzdrowiskowego dla Uzdrowiska Kraków Swoszowice, uprzejmie informuję, że Firma Ekolog Sp. z o.o. (wykonawca Operatu) przeprowadzi Konsultacje społeczne dotyczące sporządzania Operatu Uzdrowiskowego dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice zgodnie z realizacją Umowy Nr W/I/794/BZ/153/2017 z dn. 28.02.2017 r.

1) 3 lipca 2018 r. (wtorek) Konsultacje z Radą i Zarządem Dzielnicy X Swoszowice oraz mieszkańcami Dzielnicy X Swoszowice. Konsultacje społeczne odbędą się w Restauracji Parkowa przy ul. Kąpielowej 70 w Krakowie o godz. 17.00.

2) 4 lipca 2018 r. (środa) Konsultacje z Komisją Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskową Rady Miasta Krakowa oraz Uzdrowiskiem Kraków Swoszowice sp. z o. o., odbędą się w sali 303 Urzędu Miasta Krakowa mieszczącego się na pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie o godz. 9.00.

3) 4 lipca 2018r. (środa) Konsultacje z krakowskimi samorządami zawodów medycznych, (tj. Okręgową Izbą Aptekarską, Okręgową Izbą Lekarską, Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, Krajową Izbą Fizjoterapeutów) oraz Krakowską Radą Zdrowia, Naczelnym Lekarzem Uzdrowisk Województwa Małopolskiego, Konsultantem Wojewódzkim ds. Balneologii i Medycyny Fizykalnej, Zespołem ds. Uzdrowisk Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, Małopolskim Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska. Konsultacje społeczne odbędą się w sali im. Józefa Dietla (główny budynek) Urzędu Miasta Krakowa mieszczącego się na pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie o godz. 10.00.

Źródło: BIP Kraków
fot. SPI

Muzeum Spraw Wojskow
Ruszyło składanie
Oceń Ten Artykuł:
2 komentarze
 • Piotr Kowalski / 28 sierpnia 2018

  Zastanawia mnie co za specjalisci w imie “ ochrony uzdrowiska” w operacie chca polaczyc ulice Starowiejska z Pytlasinskiego i Chalubinskiego ? Zapewne w celu zwiekszenia ruchu samochodowego wokol uzdrowiska w celu zmniejszenia juz przekroczonych nirm halasu. Prawda jest taka, ze biorac pod uwage opisane aspekty stref uzdrowiskowych i aktualna sytuacje to Uzdrowisko Swoszowice nie powinno miec statusu uzdrowiska tylko ewentualnie funkcjonowac jako szpital rehabilitacyjny.
  Uzdrowiska miejskie w siwecie rozwinietym maja ograniczone strefy komunikacji, brak tranzytu, a temu bedzie sluzyl remont Myslenickiej, zamisat budowy alternatywnej trasy z polnocy Krakowa do Kurdwanowa i trasy Lagiewnickiej.
  Uzdrowiska maja tylko dopuszczalny wjazd dla mieszkancow i ich gosci, a nawet finansowana wymiane samochodow na ekologiczne. Tak jest w swiecie, my robimy cos co moglo robic wrazenie 20-30 lat temu, nie jestesmy nawet na biezaco.
  To bardzo przykre jak nieudolnie projektuje sie ochrone takich unikatowych miejsc. Moze Panstwo wykonujacy operat nie maja takiej wiedzy ……

 • Janusz Michalski / 9 września 2018

  Może nie rozumiem do końca o co chodzi autorowi postu powyżej – ale Starowiejska JEST połączona z Pytlasińskiego i w przedłużeniu ul. Pytlasińskiego przechodzi w Chałubińskiego ( vide google mapa ) . Jak dla mnie jest chore , że do tej pory nie ma zrobionego przejazdu ulicą Rymanowską z Myślenickiej do Chałubińskiego a to byłaby najtańsza alternatywa – remont raptem 120 metrowej ulicy ze zrobieniem 8 metrowego wzmocnionego przepustu nad rowem i wyjazd na Chałubińskiego i jest po sprawie -> mamy wtedy łącznik zrobiony niedrogim kosztem zamiast kombinować jak koń pod górę. Oczywiście ograniczenie do 3,5 T na wejściu i wyjściu.

ZOSTAW KOMENTARZ