Strona głównaAktualnościOgólneNocna i świąteczna opieka medyczna dla Swoszowic

Nocna i świąteczna opieka medyczna dla Swoszowic

Swoszowice: nocna i świąteczna opieka medyczna

Wielu z nas zdarzyła się sytuacja kiedy w okresie świątecznym lub nocnym potrzebowaliśmy pomocy lekarskiej. Zazwyczaj dopiero wtedy zastanawiamy się gdzie zgłosić się w sytuacji nagłego ataku choroby? Gdzie szukać pomocy, gdy przytrafi nam się uraz?

Opieka medyczna – gdzie szukać pomocy?

Otóż nasza dzielnica i zarazem Swoszowice objęte są całodobową i świąteczną opieką medyczną przez NZOZ Kraków-Południe. Miejsce udzielania świadczeń: ul. Białoruska 15, telefon dla pacjentów: 12 655 51 89. Dyżur pełniony jest przez dwóch lekarzy, z których jeden jest lekarzem pediatrą. Ze świadczeń opieki całodobowej można skorzystać w sytuacji, gdy:

  •  pacjent nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem zdrowia, ale jego samopoczucie odbiega od „stanu normalnego”;
  • zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • pacjent ma istotne obawy i czekanie do momentu otwarcia przychodni, może znacząco niekorzystnie wpłynąć na rozwój choroby i jego stan.
Życzenia Wielkanocn
Zmiana czasu na letn

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ