Strona głównaAktualnościOgólneFatum nad Myślenicką?

Fatum nad Myślenicką?

Fatum nad Myślenicką? / fot. EĆ

Wojewoda Małopolski Józef Pilch 4 kwietnia wydał postanowienie, zlecające Prezydentowi Miasta Krakowa przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego oraz uzupełnienie akt sprawy dotyczącej decyzji Prezydenta Miasta Krakowa, odnośnie przebudowy ul. Myślenickiej. Wg Wojewody Małopolskiego decyzja Prezydenta ma szereg wad i braków, które uniemożliwiają rozpoczęcie prac modernizacyjnych.

Przypomnijmy krótko historię tej inwestycji

Fatum nad Myślenicką?

ul. Myślenicka, Kraków / fot. Elżbieta Ćwik

2010 – pierwsze protesty mieszkańców Swoszowic, żądających przebudowy ul. Myślenickiej;

2011 – wprowadzenie do budżetu i do Wieloletniej Prognozy Finansowej środków na przygotowanie i budowę ulicy;

2012 – protest grupy mieszkańców blokujących inwestycję ze względu na niejasności w dokumentacji projektowej;

2013 – zmiana charakteru ulicy oraz przygotowanie nowej koncepcji. Kolejny wniosek do budżetu i do Wieloletniej Prognozy Finansowej i zabezpieczenie środków pozwalające na pełne sfinansowanie inwestycji. Rozpoczęło się projektowanie i konsultacje społeczne;

2013 – 2015 – wykonanie kolejnych projektów, w których uwzględniano m.in. uwagi mieszkańców i instytucji. Przeprowadzono konsultacje, w tym 3 spotkania z mieszkańcami, przedstawicieli wydziałów Urzędu Miasta, Rady Dzielnicy X Swoszowice i projektantami. Zostały także zabezpieczone środki na realizację tej instytucji w budżecie Miasta Krakowa. W rezultacie tych działań została wydana decyzja Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 26 listopada 2015 r. nr 20/4/2015 o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej pn. „Rozbudowa i budowa ul. Myślenickiej jako drogi powiatowej klasy Z na odcinku od ronda przy zjeździe A-4 do skrzyżowania z ulicami Niewodniczańskiego i Krzyżańskiego”.

Wojewoda Małopolski swoim Postanowieniem z dnia 4 kwietnia 2016 roku zalecił dostosowanie dokumentacji do obowiązujących przepisów. Oczywiście można i należy zadać pytanie dlaczego kilkakrotnie zmieniana i poprawiana dokumentacja zawiera wady uniemożliwiające rozpoczęcie przebudowy i modernizacji ulicy. Co ciekawe braki wymienione w piśmie Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha wydają się być ważne z punktu widzenia ekologii, ochrony środowiska i mieszkańców osiedla. Sprawę będziemy śledzić i informować Państwa o szansach realizacji inwestycji.

Czwartkowy trening b
Sesja Rady Dzielnicy

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
4 komentarze
  • Zima / 7 maja 2016

    Ja już przestałem płacić podatki w Krakowie. Nie będę płacił za nic nie robienie. Zmieniłem zameldowanie i us na inna gminę. Myslenicka to jakiś absurd !!!

  • Andrzej Jończyk / 24 czerwca 2016

    Panie Dominiku,
    oceniam na 5 gwiazdek – wpisałem 1 gwiazdkę przez pomyłkę (czy mogę to zmienić?). Na bieżąco monitoruję, to co się dzieje w tej sprawie. Gdy będę miał potwierdzone informacje to je przekażę.

ZOSTAW KOMENTARZ