Strona głównaAktualnościOgólnePlan rozwoju Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej obejmie Swoszowice

Plan rozwoju Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej obejmie Swoszowice

Celem budowy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej jest lepszy dojazd do Krakowa z ościennych gmin i peryferyjnych osiedli w tym również Swoszowic. Mają powstać 3 linie SKA. Na chwile obecną uruchomiona jest jedna linia na trasie Wieliczka – Dworzec Główny – lotnisko w Balicach.

Szybka Kolej Aglomeracyjna dla kogo?

Druga linia, między Sędziszowem a Skawiną i Podborami Skawińskimi, jest uruchomiona częściowo: od grudnia pociągi kursują już na odcinku z Krakowa do Sędziszowa. Na drugiej nitce ma być już nie długo stacja Swoszowice. Trzecia linia połączy Kraków z Trzebinią i Tarnowem.

Swoszowice to osiedle z którego  można dojechać tylko autobusami. Szybka kolej jest więc dla mieszkańców pożądaną inwestycją. Pełne uruchomienie SKA blokują prowadzone w naszym regionie remonty i budowy torów kolejowych oraz budowa łącznicy kolejowej Zabłocie – Krzemionki.

W latach 2017-2018 ma zostać przebudowany istniejący przystanek Kraków Swoszowice. Prace obejmą peron, wiaty przystankowe, dojścia, a także budowę tunelu lub kładki oraz parkingu na 150 samochodów.

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Sesja Rady Dzielnicy
Życzenia Wielkanocn

[email protected]

Prawnik, historyk, samorządowiec, polityk, lokalny społecznik i pisarz. Jest mocno związany ze swoją "Małą Ojczyzną" Swoszowicami. Dwukrotnie wybrany w wyborach powszechnych na funkcję Radnego Dzielnicy X Swoszowice. Hobbistycznie i z zamiłowania modelarz oraz propagator aktywności sportowej.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ