Strona głównaAktualnościOgólnePodsumowanie 10 Akcji Krwiodawstwa w Opatkowicach

Podsumowanie 10 Akcji Krwiodawstwa w Opatkowicach

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew w Opatkowicach 6 sierpnia 2023! Zarejestrowanych zostało 49 dawców, 39 oddało krew, z czego aż 7 osób zrobiło to po raz pierwszy w życiu. W sumie w akcji krwiodawstwa oddano 17 550 ml krwi, co jest wielkim sukcesem. Kolejna 11 Akcja Krwiodawstwa w Opatkowicach | Facebook odbędzie się 8 października 2023 roku.

Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom, którzy do tej pory we wszystkich akcjach w Opatkowicach oddali ponad 138 litrów krwi!

Dziękujemy księdzu proboszczowi Adamowi Garlaczowi parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Opatkowicach za zgodę na zorganizowanie akcji.

Wydarzenie było objęte patronatem honorowym przez Małopolskiego Oddział Okręgowy PCK. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Swoszowicki Portal Informacyjny.

Wiele firm chciało podziękować dawcom krwi za dar krwi, przekazując gadżety i vouchery: Nowa Krakowska Spiżarnia, Kobido droga do piękna oraz Arcelor Mittal.

Podsumowując. Krew jest pilnie potrzebna i to każdej grupy, dlatego akcje takie chcemy organizować cyklicznie. Zachęcamy jak najwięcej osób do oddawania krwi nie tylko na naszych akcjach, ale również w punktach: Oddziały Terenowe RCKiK w Krakowie.

Organizatorem akcji jest KLUB HDK PCK Opatkowice – Kraków oraz Miasto Kraków.

Akcja Krwiodawstwa została zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa 2022 – PROMOCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA.

fot. KLUB HDK PCK Opatkowice – Kraków 

Zapraszamy na VI Swo
Asfaltowanie ulicy K

[email protected]

Pracuje w jednej z największych korporacji w Europie, w dziale Logistyki. Od 2014 roku mieszka w Opatkowicach, społecznik, wieloletni krwiodawca, odznaczony medalem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu", założyciel i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża Opatkowice - Kraków. W wolnym czasie udziela się charytatywnie organizując pomoc m.in. dla chorych dzieci, najuboższych rodzin dzieci niepełnosprawnych i Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ