Strona głównaAktualnościSportBieg Swoszowicki11. edycja Krakowskiego Biegu Swoszowickiego

11. edycja Krakowskiego Biegu Swoszowickiego

Bieg Swoszowicki ITMBW Kraków

Bieg Swoszowicki rozgrywany jest w Krakowie na terenie dzielnicy X Swoszowice. Jest jednym z największych wydarzeń sportowych w Małopolsce. Co roku w biegu bierze udział ponad tysiąc osób. Jego 11. edycja zaplanowana jest na 26 maja 2024 roku. Miasteczko biegowe jak zwykle będzie zlokalizowane na terenie Uzdrowiska Kraków-Swoszowice (Kraków, ul. Kąpielowa 70).

Krakowski Bieg Swoszowicki – dlaczego warto tu być?

Oprócz dużego wyboru konkurencji biegowych dla biegaczy czeka na Was moc atrakcji, które zachwycą każdego członka rodziny. Krakowski Bieg Swoszowicki to jedyne takie wydarzenie, w którym biegacz może podzielić się swoją pasją z rodziną, a być może zaszczepić w młodszym pokoleniu biegowego bakcyla.

Bieg na 10 km w Krakowie – bieg główny

Bieg na 10 km podczas Krakowskiego Biegu Swoszowickiego jest biegiem głównym. Rozgrywany jest na ulicach X dzielnicy Krakowskiej i przylegających do Swoszowic miejscowości. Dzięki temu biegacze mogą zwiedzić piękne okolice południa Krakowa nieznane do tej pory turystom. To także prawdziwy sprawdzian formy dla każdego biegacza amatora.

Sztafeta rodzinna i biegi dla całej rodziny

Bliscy biegaczy także znajdą dla siebie wyzwania. Międzypokoleniowa sztafeta rodzinna na dystansie jednej mili już od kilku lat święci triumfy popularności. W ramach tej konkurencji nagradzane są najszybsze trzyosobowe zespoły rodzin. Zabawa gwarantowana dla dziadków, babć, wujków, wnuków i wszystkich członków biegowej rodziny.

W poprzednich edycjach biegacze mogli stanąć na starcie także biegu na 5 km. W 11. edycji niestety nie przewidziana jest ta konkurencja, jednak w zamian czeka na Was wiele innych atrakcji!

Biegi dla dzieci w Krakowie – zabawa dla najmłodszych

Krakowski Bieg Swoszowicki jest znany z organizowanych biegów dla dzieci. Na te konkurencje czekają z niecierpliwością zarówno sami zawodnicy, jak i dopingujący ich rodzice. Biegi dla dzieci w Krakowie organizowane przez ITMBW mają na celu rozwinięcie biegowej pasji u najmłodszych, ale przede wszystkim zainteresowanie dzieci sportem i zdrowym stylem życia.

W czasie Biegu Swoszowickiego rozgrywają się biegi na 50, 100, 200 i 300 metrów. Dzieci startują na  trasie dopasowanej do ich wieku i umiejętności sportowych. Wszystko rozgrywa się na znajdującej się w Parku Zdrojowym polanie.

Co czeka na Was w pakiecie startowym?

Na każdego uczestnika naszych zawodów, niezależnie od konkurencji czekają atrakcyjne pakiety startowe, a w nich gadżety od naszych sponsorów, numerek startowy i pamiątkowy medal. W tym roku każdy biegacz odnajdzie także singlet z 11. Krakowskiego Biegu Swoszowickiego – idealny na wakacyjne treningi.

Piknik rodzinny w Krakowie – idealny pomysł na Dzień Dziecka

Krakowski Bieg Swoszowicki co roku organizujemy w weekend poprzedzający Dzień Dziecka. Uważamy, że koniec maja jest doskonałym czasem na organizację rodzinnego pikniku połączonego z wydarzeniem sportowym.

W tym dniu Park Zdrojowy w Swoszowicach przemienia się w niezwykłą krainę, w której każde dziecko – zarówno te ukryte w ciele dorosłego, jak i malucha odnajdzie coś dla siebie. Na łące znajdziecie dmuchańce do skakania i inne atrakcje. Nie zabraknie także słodkich przekąsek.

Z kolei dorosłe dzieci mogą liczyć na wspaniałą rywalizację sportową, wyjątkowy doping kibiców, a także słodkości w ramach posiłku regeneracyjnego. Czyż to nie najlepsza zabawa dla każdego biegacza?

Krakowski Bieg Swoszowicki jest to wspaniały pomysł na Dzień Dziecka. Przyjdź z rodziną i przekonaj się, że swoją pasją można się dzielić z najbliższymi.

Źródło: ITMBW

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.