Strona głównaAktualnościSpotkanie z mieszkańcami w sprawie remontu ul. Myślenickiej

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie remontu ul. Myślenickiej

Fatum nad Myślenicką? / fot. EĆ

9 listopada 2018 o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 43 na ul. Myślenickiej 112 odbędzie się spotkanie władz miasta Krakowa z mieszkańcami. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider zaprasza na spotkanie, którego przedmiotem ma być informacja o zbliżającym się remoncie połączonym z modernizacją ul. Myślenickiej.

Przypomnijmy, że przetarg wygrała firma Strabag, która zobowiązała się do wykonania prac do dnia 28 września 2018 (wynik przetargu), co w kontekście zakresu prac wydaje się być terminem dosyć krótkim. Modernizacja ul. Myślenickiej, na który mieszkańcy czekają od roku 2010, spowoduje przejściowe kłopoty zarówno dla korzystających z komunikacji miejskiej, jak i  samochodów osobowych. Pozostaje mieć nadzieję, że firma Strabag będzie prowadziła prace w sposób, który pozwoli na w miarę sprawne poruszanie się nie tylko w obrębie Swoszowic, ale także na podróż do Krakowa.

Problem ul. Myślenickiej to jeden z wielu, które wymagają rozwiązania z udziałem władz miasta. Dużą niedogodnością jest brak chodników na ul. T. Chałubińskiego i Pytlasińskiego, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci.

Kolejnym problemem, z którym nie uporamy się sami, jest kwestia smogu duszącego nie tylko osiedla peryferyjne (przypomnijmy, że Swoszowice mają status osiedla uzdrowiskowego), ale docierającego także do Krakowa. Przetestowany w Swoszowicach „błękitny węgiel” wydaje się być krokiem w dobrym kierunku pod warunkiem wszakże, że po testach przyjdzie czas na jego stosowanie. Oczywiście, aby mogło się to zdarzyć UMK musi wypracować formułę wsparcia dla osób używających go jako paliwa (dopłaty, ulgi) oraz kontroli palenisk węglowych.

Innym poważnym problemem jest budowa masztu telefonii komórkowej GSM we Wróblowicach. Odznaczająca się 43 metrowa konstrukcja, będąc zgrzytem w krajobrazie osiedla, budzi zrozumiały niepokój wśród osób mieszkających w jego pobliżu. Coraz bardziej niepokojące wieści o oddziaływaniu fal elektromagnetycznych emitowanych przez nadajniki GSM (m.in. artykuł w czasopiśmie miejskim Krakow.pl) na organizm człowieka spędzają sen z powiek sąsiadom wieży.

Te i inne problem nurtujące mieszkańców wszystkich osiedli Dzielnicy X Swoszowice będzie można poruszyć na spotkaniu. Mamy nadzieję, że przybędą na nie osoby kompetentne zarówno ze strony Urzędu Miasta Krakowa, ZIKiTu oraz firmy Strabag. Zapraszamy każdego, kto czuje się odpowiedzialny za osiedla na których mieszkamy. Mieszkańcy osiedli na południe od ul. Zakopiańskiej dali dowód zainteresowania sprawami, które ich dotyczą już w trakcie konsultacji dotyczących korekty granic Dzielnicy, mam więc nadzieję, że spotkamy się również 9 listopada o godz. 18.00. Nikt za nas nie zrobi nic dla nas!

Odbierz roślinę i
Mecz bez historii…

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ