Strona głównaAktualnościWarsztaty „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji” w Swoszowicach

Warsztaty „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji” w Swoszowicach

Każdego dnia w Polsce odbywa się kilkadziesiąt pokazów i prezentacji, na których głównie osoby starsze są zachęcane do zakupu produktów wątpliwej jakości i pochodzenia po zawyżonych cenach. Są również wprowadzane w błąd na temat ich rzekomo leczniczego działania. Na co należy uważać? Jak chronić się przed oszustami?

Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź na bezpłatnych warsztatach, które odbędą się już 6 sierpnia 2019 (wtorek), o godz. 11.00, przy ul. Tuchowskiej 113 w sali nr 2 (Szkoła Podstawowa w Rajsku). Ich głównym celem są działania prewencyjne i uświadamiające ryzyko, jakie niesie ze sobą dokonywanie zakupów w warunkach nie sprzyjających rozważnemu podjęciu decyzji przez konsumentów.

Szkolenie prowadzone będzie przez doświadczonych specjalistów, którzy w trakcie jego trwania udzielą indywidualnych porad i konsultacji z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawa handlowego. Dodatkowo pojawią się przedstawiciele policji, którzy udzielą rad, w jaki sposób rozpoznać manipulacje i uchronić się przed oszustami. Podczas spotkań rozdane zostaną materiały informacyjne dot. kampanii oraz zaprezentowane spoty telewizyjne i radiowe, które ostrzegają przez manipulacją sprzedażową. 

Organizatorami kampanii społecznej Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji są Stowarzyszenie Manko, Polska Unia Seniorów wraz z Fundacją Aktywizacji Seniorów Teraz. Jej głównym celem jest opracowanie przestrzeni dla uczciwego handlu z zasadami, upowszechniania wiedzy konsumencko-psychologicznej oraz ostrzeżenia przed manipulacją sprzedażową. Warsztaty w Swoszowicach odbędą się dzięki współpracy Stowarzyszenia MANKO oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS

Szczegółowe informacje o akcji Stop manipulacji – nie kupuj na prezentacji dostępne są pod nr. tel.: 508 660 299, a także na stronach internetowych: www.glosseniora.pl oraz www.sislegeartis.pl.

Źródło: materiały prasowe Organizatorów

Zmiany w komunikacji
PODSUMOWANIE kolejne
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ