Strona głównaUhonorowaniUhonorowani medalem Gloria Radices Sulphurum 10 IX 2016

Uhonorowani medalem Gloria Radices Sulphurum 10 IX 2016

Medal Gloria Radices Sulphurum „Chwała Siarczanym Korzeniom”

10 września 2016 r. podczas „Swoszowickiego Pikniku Patriotycznego” nastąpił uhonorowanie medalem Gloria Radices Sulphurum „Chwała Siarczanym Korzeniom” następujących osób:

  1. Rafał Majka – za osiągnięcia sportowe w kolarstwie sławiąc jednocześnie klub macierzysty WLKS Krakus Swoszowice, którego jest wychowankiem. Zdobył m.in. medal brązowy na igrzyskach olimpijskich w Rio 2016, wygrał Tour de Pologne w 2015 roku, 24 lipca 2016 roku po raz drugi został zwycięzcą klasyfikacji górskiej w Tour de France. 20 października 2014 roku został odznaczony przez prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

  2. Zbigniew KlękOd 1975 bez przerwy związany z WLKS Krakus, początkowo jako zawodnik, a od 1980 roku szkoleniowiec. Znakomity trener i wychowawca młodzieży. Jego wychowankami między innymi są – zwycięzca Tour de Pologne 2014 i klasyfikacji górskiej Tour de France 2014 – Rafał Majka, Olimpijczyk z Pekinu i zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de Pologne 2013 – Tomasz Marczyński, zawodnicy zawodowych grup z Europy – Katarzyna Niewiadoma, Karol Domagalski i wielu, wielu innych zawodników. Obecnie jego podopieczni zdobywają medale Mistrzostw Polski we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Pasjonat, fachowiec i wielki autorytet w kolarskim światku. Od ponad 30 lat organizator międzynarodowego wyścigu kolarskiego juniorów, a od 2014 roku współorganizator amatorskiego cyklu imprez rowerowych Tour de Cracovia. Osiągane przez jego podopiecznych wyniki są najlepszą sportową reklamą Krakowa i Swoszowic.

  3. Janusz Cichoń – jest długoletnim mieszkańcem Krakowa Osiedla Swoszowic. Od ponad trzydziestu lat aktywnie uczestniczy w życiu osiedla, jest inicjatorem, współtwórcą i animatorem wielu wydarzeń lokalnych. Jest pomysłodawcą i jednym z głównych organizatorów wydarzeń kulturalnych na stadionie sportowym WLKS Krakus, które zainicjowane zostały ok. 20 lat temu kilkugodzinnymi spotkaniami rodzinnymi, później przekształconymi w Swoszowicką Parafiadę – dwudniowe święto osiedla połączone z zawodami sportowymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występami najmłodszych z okolicznych przedszkoli, szkół i domów kultury, koncertami mniej i bardziej znanych wykonawców. Co roku Parafiada gromadzi rodziny nie tylko ze Swoszowic i okolic, ale i dalszych części Krakowa, uczestniczy w niej kilka tysięcy osób. Jest pomysłodawcą i od kilku lat organizatorem wieczorów pieśni patriotycznej z okazji Święta Niepodległości, na których mieszkańcy Swoszowic prezentują okolicznościowe teksty i wspólnie śpiewają. Aktywnie w to śpiewanie włączają się kuracjusze i goście z kraju i zagranicy przebywający w uzdrowisku. Organizator swoszowickich koncertów 3 majowych od 1996 roku. Od kilku lat jest organizatorem wieczorów muzyki i poezji – „Przemyślenia zaduszkowe”, corocznych spotkań poświęconych pamięci zmarłych ze swoszowickich rodzin. Jest Przewodniczącym Rady Parafialnej od roku 2010 oraz pierwszym Prezesem Chóru Milenium (od 2000 roku). Jest wszędzie tam gdzie potrzebna jest jakaś pomoc. Bezustannie angażuje się we wszelakie akcje charytatywne na rzecz sąsiadów i innych mieszkańców Swoszowic ale też i sąsiednich osiedli miasta Krakowa. Jest osobą niezwykle otwartą i wrażliwą, która nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Jest wielkim społecznikiem na rzecz rozwoju i modernizacji Wojewódzkiego Klubu Sportowego „Krakus” oraz Szkoły Podstawowej Nr 43 przy ul. Myślenickiej 112 i Przedszkola Samorządowego nr 132 przy ul. Merkuriusza Polskiego 6. Propaguje postawę patriotyczną a dzięki pełnionym funkcją społecznym aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności miasta Krakowa. Jest od wielu lat konferansjerem i prowadzącym główne wydarzenia artystyczne w Swoszowicach przypominające ważne wydarzenia historyczne. Organizuje wyjazdy, kolonie i półkolonie dla dzieci z biednych rodzin osiedla Swoszowice oraz zajęcia pozalekcyjne dla nich.

  4. Elżbieta Ćwik – Dziennikarz, spec. ds. tworzenia treści internetowych. Jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Współpracuje z krakowskim miesięcznikiem „Wiadomości” oraz prasą lokalną. Fascynują ją obce kultury, inspirujący ludzie oraz fotografia. Jest współtwórcą poczytnego portalu informacyjnego założonego w tym roku – „Swoszowicki Portal Informacyjny”.

  5. Damian Urbanik – Programista oraz grafik z zawodu oraz pasji. Właściciel agencji interaktywnej Pixellab.media. Współtwórca Swoszowickiego Portalu Informacyjnego. Z zamiłowania do sportu instruktor kulturystyki oraz treningu funkcjonalnego.

Uchwała nr 3/2016 z
Podziękowanie dla R
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ