Strona głównaAktualnościInstytucjeBiblioteka„Polskie Madonny” – wystawa obrazów Jacka Ożoga

„Polskie Madonny” – wystawa obrazów Jacka Ożoga

Polskie Madonny - wystawa Jacka Ożoga

W bibliotece przy ul. Chałubińskiego 47 trwa wystawa obrazów pt. „Polskie Madonny” autorstwa Jacka Ożoga – grafika, malarza, rzeźbiarza, społecznika, który pracę twórczą rozpoczął w 1971 roku. Był uczniem profesora ASP w Krakowie Witolda Chomicza, a także jego wieloletnim współpracownikiem. Od ponad 12 lat prowadzi „Otwartą Pracownię Malarską”, ucząc pasjonatów malarstwa.

Prace Jacka Ożoga znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Najchętniej maluje pejzaże, architekturę oraz zajmuje się grafiką użytkową i wystawiennictwem.

Prezentowane na wystawie w bibliotece obrazy przedstawiają matczyną troskę i relacje z dzieckiem. Stworzone są niecodzienną techniką. Jak mówi ich autor: „Połączyłem rzeźbione drewno z materiałem tekstylnym, dzięki czemu uzyskałem ciekawą fakturę i zaskakująco dobry efekt końcowy”.

Obrazy można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do końca maja. Polecamy!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

[email protected]

Redaktor Naczelny i Wydawca Swoszowickego Portalu Informacyjnego, Dziennikarz, Specjalista ds. komunikacji w Sweco Polska oraz mama małej, energicznej dziewczynki. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Przez blisko 10 lat współpracowała prasą lokalną m.in. z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości". Jednocześnie, jako freelancer, tworzyła treści na strony internetowe dla przedsiębiorców, obsługiwała ich strony internetowe oraz profile w sieciach społecznościowych. Obecnie od początku działalności prowadzi SPI oraz pracuje na etat w jednej z największych w Polsce i w Europie firm inżynieryjno-projektowych. Fascynują ją odmienne kultury, odkrywanie nowych smaków oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.