Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówBudżet obywatelski – dziękujemy za Twój głos

Budżet obywatelski – dziękujemy za Twój głos

Budżet obywatelski - dziękujemy za Twój głos / fot. Tomasz Stankiewicz

W piątek, 30 czerwca, o godz. 23:59 zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 319 propozycji – 111 projektów ogólnomiejskich i 208 projektów dzielnicowych.

Głosowanie trwało od 17 do 30 czerwca elektronicznie i papierowo. Wystarczyło wejść na platformę budzet.krakow.pl albo podejść do jednego z licznych punktów głosowania rozlokowanych w całym mieście, aby otrzymać papierową kartę do głosowania.

Urząd Miasta Krakowa i rady dzielnic zorganizowały prawie 90 punktów, w których można oddać głos, w tym punkty obywatelskie w galeriach handlowych, namiot obywatelski na Małym Rynku, punkty w MOWIS, MCD, jednostkach pomocy społecznej i jednostkach kultury. Dodatkowo na ostatnie dwa dni głosowania w punkcie informacji miejskiej na rondzie Mogilskim został zaaranżowany dodatkowy punkt do głosowania.

Każdy głosujący musiał oddać głos na sześć różnych projektów, w tym trzy głosy na zadania o charakterze lokalnym w dzielnicy swojego zamieszkania i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim.

Zapis ten nie dotyczył mieszkańców Dzielnicy XVI Bieńczyce, z uwagi na nieprzystąpienie tej dzielnicy do budżetu obywatelskiego. Aby głos oddany przez mieszkańca Bieńczyc był ważny, musiał on wskazać tylko trzy projekty o charakterze ogólnomiejskim.

Wyniki głosowania będą możliwe do podania po wprowadzeniu głosów oddanych drogą papierową do bazy danych gromadzącej głosy oddane elektronicznie. Wprowadzenie danych oraz weryfikacja będą prowadzone od 3 do 7 lipca. Wyniki głosowania powinny być znane 7 lipca. Do 31 lipca nastąpi zatwierdzenie listy projektów do realizacji oraz jej upublicznienie.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Zasady zbiórki odpa
Inwestycja PKP: bez
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.