Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówDrugi etap remontu ul. Myślenickiej – zmiany w komunikacji miejskiej

Drugi etap remontu ul. Myślenickiej – zmiany w komunikacji miejskiej

W sobotę, 20 października, rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Myślenickiej. W tym etapie zostanie przywrócony ruch pojazdów na ul. Myślenickiej na odcinku od ronda Pamuły do ul. Merkuriusza Polskiego. Natomiast wyłączony zostanie ruch pojazdów na odcinku od ul. Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko. Jednocześnie zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy dla autobusów miejskich  w ciągu ulic Merkuriusza Polskiego, Chałubińskiego, Szybisko. W dalszym ciągu trwa również przebudowa na ul. Krzyżańskiego na odcinku od ul. Niewodniczańskiego do granic Krakowa.

W związku z tym od soboty zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w rejonie Swoszowic, Wróblowic i Zbydniowic:

 • linie nr 135 i 254 – w dalszym ciągu będą zawieszone. W zamian kursują linie czasowe nr 735 i 754.
 • linie nr 184/484 – w dalszym ciągu będą kursować na obecnej trasie skróconej do przystanku Swoszowice Autostrada.
 • linia nr 214 – w kierunku Grabówek Pętli trasa i przystanki pozostają bez zmian;
  W kierunku Borku Fałęckiego autobusy będą kursować po trasie czasowo zmienionej: Grabówki Pętla – … – Sawiczewskich – Myślenicka – Szybisko – Chałubińskiego – Kąpielowa – … – Borek Fałęcki. Przystanek „Sawiczewskich” zostanie przeniesiony na ul. Szybisko (do tymczasowej lokalizacji). Przystanek „Swoszowice Szkoła” będzie nieczynny. W zamian linia obsługiwać będzie przystanek „Swoszowice Poczta” na ul. Chałubińskiego, po skręcie z ul. Szybisko (w tymczasowej lokalizacji).
 • linia nr 215 – będzie kursować w obu kierunkach po nowej trasie czasowo zmienionej: Borek Fałęcki – … – Kąpielowa – Chałubińskiego – Lusina: Zdrojowa – Łąkowa – Wrząsowice: Spacerowa – Wrzosowa – rondo we Wrząsowicach – … – Rzeszotary Panciawa Pętla.
  Przystanki nieczynne: „Swoszowice Szkoła”, „Sawiczewskich”, „Wróblowice Szkoła”, „Wróblowice”, „Ukraina” i „Zbydniowice”.
  Przystanek „Swoszowice Poczta” w obu kierunkach będzie funkcjonować na ul. Chałubińskiego (w kierunku Borku Fałęckiego na tymczasowym przystanku, za skrzyżowaniem z ul. Szybisko).
  Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanki: „Pytlasińskiego”, „Chałubińskiego”, „Lusina Krakówka” i „Lusina Dolna”. Ponadto, w dalszym ciągu będzie funkcjonować dodatkowy przystanek „Wrząsowice Rondo” zlokalizowany we Wrząsowicach, na ul. Wrzosowej po zjeździe z ronda w kierunku Świątnik Górnych i Lusiny (w obu kierunkach w tej samej lokalizacji).
 • linia nr 225 – będzie kursować w obu kierunkach po nowej trasie czasowo zmienionej: Borek Fałęcki – … – Kąpielowa – Chałubińskiego – Lusina: Zdrojowa – Łąkowa – Wrząsowice: Spacerowa – Wrzosowa – rondo we Wrząsowicach – Nad Wilgą – … – Świątniki Urząd Miasta i Gminy. Przystanki nieczynne: „Swoszowice Szkoła”, „Sawiczewskich”, „Wróblowice Szkoła”, „Wróblowice”, „Ukraina” i „Zbydniowice”.
  Przystanek „Swoszowice Poczta” w obu kierunkach będzie funkcjonować na ul. Chałubińskiego (w kierunku Borku Fałęckiego na tymczasowym przystanku, za skrzyżowaniem z ul. Szybisko).
  Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanki: „Pytlasińskiego”, „Chałubińskiego”, „Lusina Krakówka” i „Lusina Dolna”. Ponadto, w dalszym ciągu będzie funkcjonować dodatkowy przystanek „Wrząsowice Rondo” zlokalizowany we Wrząsowicach, w obu kierunkach po zjeździe z ronda.
 • linia nr 265 – w kierunku Konar trasa i przystanki pozostają bez zmian.
  W kierunku Borku Fałęckiego będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Konary – … – Chałubińskiego – Kąpielowa – … – Borek Fałęcki.
  Przystanki „Sawiczewskich” i „Swoszowice Szkoła” będą nieczynne. Przystanek „Swoszowice Poczta” zostanie przeniesiony na ul. Chałubińskiego (do tymczasowej lokalizacji, za skrzyżowanie z ul. Szybisko).
 • linia nr 735 – zastępcza linia autobusowa będzie kursować na nowej trasie: Łagiewniki – Tischnera – Fredry – Centrum JP II – Bujaka – Halszki – Stojałowskiego – Herberta – Myślenicka – Merkuriusza Polskiego – Chałubińskiego – Szybisko – Myślenicka – Sawiczewskich – Kuryłowicza – Drużbackiej – droga we wsi Golkowice – Matematyków Krakowskich – Zbydniowice.
  Wybrane kursy są realizowane z pominięciem wjazdu pod Centrum JP II. W dalszym ciągu we wszystkie dni tygodnia, w godzinach wieczornych będzie realizowany kurs wariantowy przez ul. Niewodniczańskiego i Landaua.
  Linia będzie obsługiwać wszystkie przystanki na trasie z wyjątkiem przystanku „Golkowice Kościół”. Przystanek „Swoszowice Szkoła” w obu kierunkach będzie funkcjonować na ul. Merkuriusza Polskiego (w kierunku Łagiewnik w tymczasowej lokalizacji). Przystanek „Merkuriusza Polskiego” będzie funkcjonować tylko w kierunku Zbydniowic. Przystanek „Swoszowice Poczta” w kierunku Łagiewnik będzie zlokalizowany na ul. Chałubińskiego, po skręcie z ul. Szybisko (w tymczasowej lokalizacji). Przystanek „Sawiczewskich” w kierunku Łagiewnik będzie przeniesiony na ul. Szybisko (do tymczasowej lokalizacji).
  Na całej trasie linii obowiązuje I strefa biletowa.
 • linia nr 754 – zastępcza linia autobusowa będzie kursować na nowej trasie: Borek Fałęcki– Zakopiańska – Kąpielowa – Chałubińskiego – Szybisko – Myślenicka – Niewodniczańskiego – Landaua – Kuryłowicza – Drużbackiej – droga we wsi Golkowice – Matematyków Krakowskich – Zbydniowice.
  Wybrane kursy w niedziele i święta będą w dalszym ciągu realizowane z wjazdem na pętlę Grabówki Pętla celem zapewnienia dojazdu do kościoła w Golkowicach.
  Linia będzie obsługiwać wszystkie przystanki na trasie. Przystanek „Wróblowice” w obu kierunkach będzie zlokalizowany na ul. Myślenickiej, w tymczasowej lokalizacji. Przystanek „Golkowice Sklep” dla kursów w kierunku Zbydniowic będzie obsługiwany tylko przy wyjeździe z Grabówek, natomiast dla kursów jadących w kierunku Borku Fałęckiego tylko przy wjeździe do Grabówek (dotyczy wyłącznie kursów wariantowych przez Grabówki Pętlę). Dodatkowo w kierunku Borku Fałęckiego: przystanek „Sawiczewskich” zostanie przeniesiony na ul. Szybisko (do tymczasowej lokalizacji), przystanek „Swoszowice Szkoła” będzie nieczynny, w zamian linia obsługiwać będzie przystanek „Swoszowice Poczta” na ul. Chałubińskiego, po skręcie z ul. Szybisko (w tymczasowej lokalizacji). Granicą taryfową będzie przystanek „Pod Lipą”.
 • linia nr 915 – od nocy z soboty, 20 października, na niedzielę, 21 października będzie kursować w obu kierunkach po nowej trasie czasowo zmienionej: Borek Fałęcki – … – Kąpielowa – Chałubińskiego – Lusina: Zdrojowa – Łąkowa – Wrząsowice: Spacerowa – Wrzosowa – rondo we Wrząsowicach – … – Świątniki Urząd Miasta i Gminy.
  Przystanki nieczynne: „Swoszowice Szkoła”, „Sawiczewskich”, „Wróblowice Szkoła”, „Wróblowice”, „Ukraina” i „Zbydniowice”.

Przystanek „Swoszowice Poczta” w obu kierunkach będzie funkcjonować na ul. Chałubińskiego (w kierunku Borku Fałęckiego na tymczasowym przystanku, za skrzyżowaniem z ul. Szybisko). Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanki: „Pytlasińskiego”, „Chałubińskiego”, „Lusina Krakówka” i „Lusina Dolna”. Ponadto, w dalszym ciągu będzie funkcjonować dodatkowy przystanek „Wrząsowice Rondo” (status przystanku – stały) zlokalizowany we Wrząsowicach, na ul. Wrzosowej po zjeździe z ronda w kierunku Świątnik Górnych i Lusiny (w obu kierunkach w tej samej lokalizacji).

W związku z wykorzystywaniem przystanku „Swoszowice Autostrada” jako końcowego dla linii 184/484 w dalszym ciągu będzie on funkcjonować jako stały (również dla linii 735). Ponadto na czas remontu ul. Krzyżańskiego przystanek „Landaua” dla linii 214, 735 i 754 w obu kierunkach funkcjonuje na ul. Kuryłowicza (po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Landaua), natomiast para przystanków zlokalizowanych na ul. Sawiczewskich jest nieczynna.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 135, 184, 214, 215, 225, 254 i 265 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii. Ponadto:

 • bilety okresowe wykupione na linię nr 135 zachowują ważność:
  – na całej trasie linii nr 735;
  – na trasie linii nr 754 na odcinku Merkuriusza Polskiego – Zbydniowice (dotyczy również kursów wariantowych przez Grabówki Pętla);
  – na trasach linii nr 215 i 225 na odcinku Merkuriusza Polskiego – Wrząsowice Rondo.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 184 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 735 na odcinku Bujaka – Sawiczewskich.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 254 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 735 na odcinku Swoszowice Szkoła – Zbydniowice;
  – na całej trasie linii nr 735 – dotyczy ­tylko kursu wariantowego realizowanego przez Wróblowice (w godzinach wieczornych);
  – na całej trasie linii nr 754;
  – na trasach linii nr 215 i 225 na odcinku Borek Fałęcki – Wrząsowice Rondo.

Na czas remontu ul. Krzyżańskiego dopuszcza się możliwość przejazdu na podstawie biletów ważnych tylko w I strefie biletowej (do kasowania oraz okresowych):

 • liniami nr 215, 225 i 915 na odcinku Chałubińskiego – Wrząsowice Rondo;
 • linią nr 754 na odcinku Pod Lipą – Zbydniowice (dotyczy również kursów wariantowych przez Grabówki Pętlę).

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Wszystko o wyborach
„Drogi do Niepodle
Oceń Ten Artykuł:
10 komentarzy
 • Paweł Małaszyński / 17 października 2018

  A co z samochodami osobowymi? Którędy zostanie poprowadzony objazd ? Jak wydostać się z Wróblowic?

 • Piotrek Miroch / 17 października 2018

  Czy dwukierunkowy ruch na Merkuriusza będzie tylko dla autobusów?

 • Aga Zocha Tais / 17 października 2018

  Straszne dalej trzeba chodzić z centrum aż do autostrady na 184 porażka ?

 • Małgorzata Olszak / 17 października 2018

  Może nie. Czekajmy do soboty.

 • Piotr / 24 października 2018

  Przy skrzyżowaniu z Chałubińskiego w stronę Kąpielowej / Merkuriusza jak byk pokazane „Dla szerokości pojazdów do 2 m”. No ale to trzeba wiedzieć jak się jest na miejscu. Szanowni Państwo z ZIKiTu – wstyd po prostu! Wiem, że obrzeży miasta nie lubicie, ale przynajmniej nie wprowadzajcie zamętu 🙁

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.