Strona głównaAktualnościInstytucjeSzkoła Podstawowa nr 43„Drogi do Niepodległej”- szkolno-przedszkolny piknik patriotyczny Dzielnicy X

„Drogi do Niepodległej”- szkolno-przedszkolny piknik patriotyczny Dzielnicy X

 

„Bo wolność – to nie cel lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia
Wolność – to ta najjaśniejsza z gwiazd
Promyk słońca w gęsty las, nadzieja…”

18 października w naszej Szkole Podstawowej nr 43 odbył się piknik patriotyczny „Drogi do niepodległej” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W pikniku tym uczestniczyły szkoły i przedszkola mające swe siedziby na terenie dzielnicy X – Swoszowice.

Organizatorzy przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji. Jedną z nich były programy artystyczne zaprezentowane przez wszystkich uczestników imprezy. Za sprawą prostych, ale pełnych emocji słów, młodzi artyści wzbogacili naszą wiedzę dotyczącą historii. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, które dodatkowo przypomniały, jak ważne dla Polaków były i nadal są wartości, takie jak: wolność, ojczyzna, niepodległość…

Po uroczystym rozpoczęciu pikniku każda grupa odwiedzała salony przygotowane specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim zajęć było hasło: „Polska – nasza ojczyzna”. Młodsi uczniowie kodowali i programowali, podróżowali przez Polskę, poznając jej historię. Poszerzyli swoją wiedzę na temat symboli narodowych i wykonali piękne kotyliony. Starsi uczniowie zastanawiali się nad tym, czym jest współczesny patriotyzm i podczas warsztatów wykonywali okolicznościowe kartki pocztowe oraz pisali życzenia dla Rzeczypospolitej.

Podczas pikniku po raz kolejny zawitali do naszej szkoły przedstawiciele Agencji Artystycznej „Atena”, którzy specjalizują się w spektaklach „Historia na żywo”. Pan Damian – mimo poważnego tematu – w barwny i humorystyczny sposób opowiadał historię Polski – od utraty niepodległości w 1795 r. do III powstania na Śląsku w 1921 r. Aktywny udział uczniów w spotkaniu oraz oryginalne mundury i rekwizyty z epoki to atuty pokazu. Na szczególne uznanie zasłużyły występy uczestników pikniku zaproszonych do uczestnictwa w pokazie.

Nasze spotkanie piknikowe udowodniło, że historia nie musi być nudna i trudna! Nauka przez doświadczanie i aktywne działanie sprzyja zapamiętywaniu historycznych wydarzeń, sprawiając, że przy okazji zdobywania wiedzy świetnie się bawimy.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji pikniku. Cieszymy się, że to wydarzenie bardzo się podobało uczestnikom i dostarczyło nam wszystkim wielu pozytywnych emocji. Zaproszonym gościom dziękujemy za tak liczny udział. Takie wspólne spotkania są ciekawą formą integracji w ramach współpracy międzyszkolnej.

Agnieszka Smoleń-Zaborska
Patrycja Kulka

fotorelacja

Drugi etap remontu u
Wszystkich Świętyc
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.