Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówFort nr 52 „Borek” odzyska dawny blask

Fort nr 52 „Borek” odzyska dawny blask

Zarząd Budynków Komunalnych w tym roku rozpocznie kolejny etap rewitalizacji fort nr 52 „Borek”. Po zakończeniu modernizacji w budynku swoją siedzibę będzie miał Klub Kultury „Kliny” i Biblioteka Polskiej Piosenki.

W ramach projektu wykonany zostanie kompleksowy remont zabytkowego budynku oraz budowa sali wielofunkcyjnej o pow. ok 200 m2. W sumie do dyspozycji przyszłych użytkowników oddanych zostanie ponad 2 000 m2. W ramach projektu zostanie wyremontowana również kaponiera czołowa i kaponiery barkowe, poterny oraz poprzecznice.

W latach 2019-2021 ZBK planuje zakończyć budowę sali wielofunkcyjnej, wykonanie wszystkich instalacji w budynku, zagospodarowanie terenu wokół budynku z wykonaniem drogi dojazdowej i parkingu, prace konserwatorskie ścian, montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Planowany koszt modernizacji to ok. 15 mln zł, z czego uzyskano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego poddziałanie „Ochrona i opieka nad zabytkami” w kwocie ponad 6,5 mln zł oraz Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa w wysokości ponad 1,5 mln zł.

Obecnie Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie ogłosił przetarg na wybór wykonawcy, który wykona cały zakres prac w celu dokończenia inwestycji. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2021 r.

Przypominamy, że w latach 2012-2018 w ramach przedmiotowego zadania zostały wydatkowane środki finansowe w kwocie ponad 5 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa wyniosło prawie 2 mln zł.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Dzień otwarty II201
W marcu ruszy nabór
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.