Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówJak będą działać przedszkola w tegoroczne wakacje?

Jak będą działać przedszkola w tegoroczne wakacje?

Samorządowe przedszkola, jako placówki nieferyjne, funkcjonują przez cały rok. Wyjątkiem są przerwy, które przypadają podczas wakacji, gdy w placówkach wykonywane są remonty. Można już sprawdzić harmonogram dostępności miejskich przedszkoli w lipcu i sierpniu 2022 r.

W tym roku wakacyjną dwumiesięczną przerwę zaplanowało tylko 15 samorządowych przedszkoli – w tym czasie będą w nich prowadzone niezbędne remonty – m.in. termomodernizacje, modernizacje instalacji, wymiany parkietów czy prace malarskie. To zdecydowanie mniejsza liczba zamkniętych przez dwa miesiące przedszkoli niż w ubiegłym roku, kiedy tak długa przerwa dotyczyła aż 35 przedszkoli. Pozostałe samorządowe przedszkola będą działać na zmianę. W lipcu będą zamknięte 64 przedszkola, a w sierpniu – 63.

– W tym roku większość prac remontowych, ze względu na ich zakres, może być wykonywana wyłącznie podczas nieobecności dzieci. Poza zaplanowanymi i przyznanymi wcześniej środkami, przedszkola otrzymały dodatkowe wsparcie finansowe na wykonanie pilnych zadań remontowych przyznane przez krakowskie rady dzielnic. Realizowany będzie także program Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Ciepła woda użytkowa w obiektach samorządowych…”, dzięki któremu w czasie wakacji możliwe będzie podłączenie ciepłej wody użytkowej z sieci wysokoparametrowej – informuje Anna Domańska, dyrektor Wydziału Edukacji UMK, i zachęca rodziców do dokładnego zapoznania się z harmonogramem pracy przedszkoli w wakacje. Jest on dostępny poniżej.

– W przypadku zamknięcia przedszkola, do którego uczęszcza dziecko, prosimy o sprawdzenie wolnych miejsc w pobliskich przedszkolach lub rozważenie zapisania dziecka do przedszkola znajdującego się w pobliżu miejsca pracy – dodaje Anna Domańska. Zaznacza również, że w czasie wakacji czynne są także młodzieżowe domy kultury, które działają w całym Krakowie. W ich ofercie można znaleźć również zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Harmonogram przerwy wakacyjnej w samorządowych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków w lipcu i sierpniu 2021 r.

Źródło: KrakówPL

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Nie zapomniałeś mo
Zbiórka darów dla
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ