Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówKraków dla niepełnosprawnych – weź udział w konsultacjach!

Kraków dla niepełnosprawnych – weź udział w konsultacjach!

Kraków dla niepełnosprawnych

Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców na konsultacje społeczne dotyczące strategicznego dokumentu, który określi działania Gminy Miejskiej Kraków na rzecz osób niepełnosprawnych w latach 2019–2022. Głos osób z niepełnosprawnościami oraz organizacji, które działają na ich rzecz, ma ogromne znaczenie. Konsultacje odbędą się 2 sierpnia w godz. 13.00–18.00 w Centrum Obywatelskim, przy ul. Reymonta 20/39, w salach 1w0140 oraz 1W014.

„Powiatowy Program Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2019–2022”, który powstanie w wyniku konsultacji, określi działania Gminy Miejskiej Kraków w obszarze problematyki osób z niepełnosprawnościami w perspektywie kolejnych czterech lat. Organizatorem konsultacji jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Program uwzględnia takie obszary, jak: niezależność osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, edukacja, zwłaszcza edukacja włączająca, dostępność, praca i zatrudnienie, zabezpieczenie społeczne, zdrowie, udział w życiu publicznym i politycznym, kultura, rekreacja, sport i turystyka, współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem konsultacji, mogą zgłosić swój udział mailowo: [email protected] lub telefonicznie: Anna Trzmiel +48 663 000 039.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. pixabay.com

Tour de Pologne - zm
Gdzie nad wodę w wa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ