Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówMPO ma program edukacyjny dla szkół

MPO ma program edukacyjny dla szkół

MPO ma program edukacyjny dla szkół

W poniedziałek, 16 października ruszył nabór do nowego programu edukacyjnego MPO „Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady”. Program  jest adresowany do szkół podstawowych zlokalizowanych w Krakowie. Celem programu jest kształtowanie proekologicznych postaw związanych z selektywną zbiórką odpadów i ochroną środowiska wśród dzieci i młodzieży, a także zorganizowanie w szkołach właściwego systemu segregacji odpadów. Pierwsze szkoły już się zgłaszają.

Szkoły zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do naboru na semestr zimowy – w okresie od 16 do 31 października lub na semestr letni – od 8 stycznia do 9 lutego 2018 roku.

Program obejmuje:

  • przeprowadzenie szkoleń metodycznych dla nauczycieli i udostępnienie szkołom specjalnie przygotowanych zestawów materiałów dydaktycznych, zgodnych z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, które ułatwią nauczycielom przeprowadzenie w szkole lekcji na temat segregacji odpadów.
    Szczegóły
  • przeprowadzenie w siedzibie MPO warsztatów edukacyjnych dla uczniów, połączonych ze zwiedzaniem Lamusowni. Podczas zajęć będą omawiane zagadnienia dotyczące funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Miejskiej Kraków, a także recyklingu surowców wtórnych. Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści z wykształceniem pedagogicznym.
    Szczegóły
  • zorganizowanie w szkołach właściwego systemu selektywnej zbiórki odpadów, zarówno na zewnątrz budynku (pojemniki zgodne z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku”), jak i wewnątrz (wyposażenie pomieszczeń szkolnych w zestawy koszy do segregacji odpadów).
    Szczegóły

Poniżej schemat przebiegu programu:

infografik

Źródło: Magiczny Kraków
fot. tookapic.com

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
UWAGA! Przerwy w dos
Drzewa pomnikami prz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.