Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówNowa strona dla pasażerów komunikacji miejskiej

Nowa strona dla pasażerów komunikacji miejskiej

Z myślą o osobach korzystających z krakowskiej komunikacji miejskiej powstała nowa strona ekp.mpk.krakow.pl. Będzie pełniła funkcję Elektronicznego Konta Pasażera. Od 23 września została udostępniona w miejsce dotychczasowego adresu m.kkm.krakow.pl.

Każdy, kto się zarejestruje w Elektronicznym Koncie Pasażera, będzie mógł, tak jak na dotychczasowej stronie, dodać wszystkie posiadane nośniki biletów okresowych, zarówno mobilne, jak i plastikowe oraz nimi zarządzać. Na portalu będzie możliwość zakupu nowego biletu okresowego, sprawdzenia ważności biletu oraz zwrotu biletu okresowego (zwrot jest możliwy pod warunkiem, że bilet nie jest zapisany na nośniku plastikowym).

Wraz z uruchomieniem nowego adresu został wyłączony adres dotychczas funkcjonujący m.kkm.krakow.pl. Dotychczasowi użytkownicy tego adresu będą przekierowywani pod nowy adres, gdzie będą się mogli zalogować korzystając z dotychczasowych loginów i haseł.

Zwracamy uwagę, że strona pod nowym adresem ekp.mpk.krakow.pl nie będzie umożliwiać powiązania zakupionego biletu ze smartfonem oraz nie będzie możliwości okazania biletu do kontroli.

Wszystkich pasażerów zachęcamy do pobrania ze sklepów internetowych Google oraz Apple, bezpłatnej aplikacji na smartfony, przygotowanej przez MPK SA – Mobilna KKM. Aplikacja daje możliwość wygodnego i łatwego zakupu każdego rodzaju biletu okresowego, w tym 5+1, powiązania biletu ze smartfonem oraz okazania biletu do kontroli. Podczas kontroli biletów wystarczy okazać w smartfonie specjalny kod, generowany automatycznie przez aplikację.

Źródło: KrakówPL

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ