Witaj szkoło! Witaj nowe!

Rok szkolny 2021/22 w Szkole Podstawowej nr 43 w Krakowie rozpoczęło ponad 557 uczniów i przynósł zmiany w administracji. Od 1 września stanowisko nowego dyrektora szkoły objęła mgr Anna Romańczyk, a wicedyrektora mgr Natalia Pazdan.

Anna Romańczyk
Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie. Zmotywowana pedagog z ponad 11 letnim doświadczeniem w zajmowaniu się potrzebami uczniów oraz zapewnianiu ich prawidłowego rozwoju. Przez 4 lata zajmowała stanowisko wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Krakowie Wróblowicach. Nauczycielka z przygotowaniem do nauczania klas 1-3 oraz wychowania przedszkolnego. Wykładowczyni szkoły policealnej dla dorosłych z przedmiotu: „Kompetencje interpersonalne i komunikacja społeczna”. Z wykształcenia pedagog społeczno-opiekuńczy, przedszkolny i wczesnoszkolny, certyfikowany Coach ICF oraz trener rozwoju osobistego (przeprowadzone ok. 400 h szkoleń). Obecnie w trakcie pisania drugiej pracy magisterskiej na kierunku: „Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży” na Uniwersytecie SWPS. Swoje zarządzanie opiera na szacunku, budowaniu relacji i zaufaniu. Prywatnie mama 13-letnich bliźniaków Oli i Szymona.

Natalia Pazdan
Doświadczona nauczycielka, doskonała organizatorka wielu przedsięwzięć, a także instruktorka tańca i Zumby. Inicjatorka i pomysłodawczyni jednej z największych krakowskich imprez „Przegląd artystyczny – Roztańczony Przedszkolak na scenie u Natalii”. Prywatnie mama 2,5 letniej córci, miłośniczka motoryzacji i kuchni azjatyckiej.

Spotkania dla uczniów z Dyrektorem SP nr 43 w KrakowieNowy rok szkolny wraz ze zmianami przyniósł ze sobą integracje na pierwszych odbytych wycieczkach, spotkania z Rodzicami oraz najmłodszymi uczniami, którzy w tym roku dołączyli w poczet uczniów SP 43.

„Mimo iż minęło niewiele czasu od rozpoczęcia roku nie spoczywamy na laurach: nasi uczniowie wzięli udział w „Dniu kropki”, podjęli się sprzątania okolicy w ramach akcji „Sprzątanie świat”, każdego dnia biorą udział w ciekawych zajęciach np. z języka angielskiego. Nasza Kadra Pedagogiczna przeszła już pierwsze szkolenia w Projekcie E-twinning, przygotowującym do pracy w cyfrowej rzeczywistości, przy współpracy z Erasmus+. Dzięki prewencji Policji udało się bezpiecznie rozpocząć ten rok, a już od października nasi uczniowie wezmą udział w cyklu szkoleń z cyberprzemocą i bullyingiem. Na październik zaplanowaliśmy również warsztaty z pracy z ciałem i zaznajamianiem młodych ludzi czym jest depresja i jak sobie z nią radzić. W ramach wsparcia po okresie pandemii w październiku w naszej szkole rusza telefon zaufania dla uczniów i rodziców, prowadzony przez naszych psychologów. Młody Lean Lider, Innowacje pedagogiczne oraz wiele innych projektów, to tylko początek planów na najbliższy rok. Razem możemy więcej i niech taka będzie Nasza nowa wspólna droga” – mówi Anna Romańczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie Swoszowicach.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Nowa strona dla pasa
Są już dodatkowe m
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.