Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówParki kieszonkowe w dzielnicach coraz bliżej

Parki kieszonkowe w dzielnicach coraz bliżej

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców na budowę parków kieszonkowych w Czyżynach, Krowodrzy, Swoszowicach i na Wzgórzach Krzesławickich. Mają one powstać do 28 września. Informacje o przetargach na kolejne parki pojawią się wkrótce.

Przypomnijmy, w Krakowie w tym roku powstanie 19 parków kieszonkowych. Będą dostępne w każdej dzielnicy, aby każdy mieszkaniec w różnych częściach Krakowa mógł w bliskim otoczeniu znaleźć miejsce wytchnienia i odpoczynku w zieleni.

„Ogrody krakowian” to projekt realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Ma on na celu stworzenie w przestrzeni miejskiej małych, przyjaznych terenów zielonych służących szeroko pojętej rekreacji. Parki kieszonkowe, które na całym świecie cieszą się coraz większą popularnością. W dużych miastach o bardzo gęstej zabudowie ważną kwestią jest dbałość o tworzenie chociażby niewielkich przestrzeni zielonych, które mieszkańcom będą dawały możliwość odpoczynku i kontaktu z przyrodą. Rozmiar przeważnie nie przekracza powierzchni 5000 m2. Zupełnie odwrotnie jest natomiast z ich funkcją, której przecenić się nie da. Idea parków kieszonkowych jest bowiem odpowiedzią na bardzo ważną kwestię dostępności terenów zielonych dla mieszkańców wielkich aglomeracji miejskich. Sytuacją idealną jest ta, w której każdy ma wokół siebie park, skwer, bądź inny teren zielony w odległości 5-15 minut spaceru od miejsca zamieszkania.

Źródło: Magiczny Kraków

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Gdzie nad wodę w wa
Informacja na temat
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.