Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówRozbudowa ulicy Myślenickiej – postępy prac na czwartym etapie

Rozbudowa ulicy Myślenickiej – postępy prac na czwartym etapie

rozbudowa Myślenickiej

Rozbudowa ulicy Myślenickiej wchodzi w końcową fazę. Rozpoczęło się asfaltowanie ostatniego, czwartego etapu inwestycji. Kolejne warstwy asfaltu pojawiły się na wysokości Wróblowic, a dokładnie między skrzyżowaniem z Niewodniczańskiego, a wąskim niegdyś na jeden samochód, przepustem nad lokalną rzeczką. 

Z trzech pozostałych etapów ta część rozbudowy Myślenickiej była najbardziej skomplikowana. Tu w zasadzie ulicę trzeba było wybudować od nowa. Sporo pracy mieli fachowcy z miejskich wodociągów. Musieli wybudować od podstaw kanalizacje sanitarną i deszczową. Powstało odwodnienie ulicy i nowa infrastruktura elektryczna oraz telekomunikacyjna, krawężniki, chodniki i oświetlenie. W tej części Myślenicką udało się poszerzyć, dzięki temu jezdnie zostaną oddzielone brukowanym pasem. To z kolei wpłynie na uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa.

Rozbudowa ulicy prowadzącej od węzła Łagiewnickiego przez całe Swoszowice, aż do granic miasta trwa od dwóch lat. Została podzielona na etapy, tak żeby w tym rejonie mógł się odbywać względnie normalny ruch komunikacji miejskiej i samochodów. Pierwsze samochody pojadą po nowym asfalcie na tym fragmencie Myślenickiej najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Galeria: Rozbudowa Myślenickiej – prace na czwartym etapie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 7.1 Infrastruktura drogowa, Poddziałanie 7.1.2 Drogi subregionalne – zit.

Źródło: ZDMK

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Podsumowanie Licytac
Podsumowanie Akcji K
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ